• Šobrīd

  weather img

  Rīga +4°C Mākoņains, D vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Rosina atrumpārkāpējiem un dzērājšoferiem konfiscēt automašīnu

  Satiksmes drošība
  Ziņu aģentūra LETA
  5. oktobris, 2021
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Satiksmes drošībā kā labu piemēru var izcelt Dānijas pieredzi, kur ātruma pārkāpējiem var konfiscēt auto, šodien valdībā izteicās ģenerālprokurors Juris Stukāns.

  Valdība šodien apstiprināja Ceļu satiksmes drošības plānu 2021.- 2027.gadam. Stukāns norādīja, ka iepriekšējos gados pastāvējuši visādi satiksmes drošības plāni, taču rezultāti bija «tādi kādi ir». Latvijā iepriekšējos gados satiksmes drošībā ir bijuši vērojami uzlabojumi, taču pēc laiciņa notikusi atgriešanās «vecajā līmenī».

  Cīņai ar ātrumu pārkāpējiem Stukāns piesauca Dānijas pieredzi. Ja šajā valstī autovadītājam, kurš uz pusi pārsniedzis ātrumu, bez jebkādas tiesas spriešanas ar policijas lēmumu turpat uz ceļa tiekot konfiscēta automašīna.

  Stukāns uzskata, ka cīņa ar dzērājšoferiem nesekmēsies, ja netiek konfiscēts priekšmets, ar kuru var izdarīt pārkāpumu.

  «Ja brauc 1,5 promiļu reibumā, tad uzreiz ir jābūt krimināllietai un uzreiz – auto konfiskācijai. Bet mēs tā vietā mēs kaut ko pētām,» sprieda Stukāns.

  Ģenerālprokurors aicināja valsts iestādes izvērtēt soda punktu sistēmas efektivitāti.

  Jau ziņots, ka Latvijā līdz 2027.gadam iecerēts par 35% samazināt ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) bojā gājušo un smagi cietušo iedzīvotāju skaitu, paredz Ceļu satiksmes drošības plāns 2021.-2027.gadam, ko otrdien apstiprināja valdībā.

  Lai sasniegtu plānā noteikto mērķi, ir noteikti trīs rīcības virzieni – drošs ceļu satiksmes dalībnieks, droša vide un drošs transportlīdzeklis.

  Plānā iekļauto pasākumu īstenošanai septiņu gadu periodam ir nepieciešami finanšu līdzekļi 19,027 miljonu eiro apmērā, no tiem 64 000 eiro – ES fondu finansējums, savukārt – 18,963 miljoni eiro tiek plānots piešķirt no ceļu satiksmes negadījumu profilakses un novēršanas budžeta finansējuma.

  Šis finansējums tiek piešķirts no apdrošināšanas līdzekļiem, ko apdrošinātāji satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai ieskaita Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja kontā.

  Satiksmes ministrijā norāda, ka saskaņā ar pētījumā Ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam ietekmes izvērtējums veikto analīzi, vienīgais scenārijs, kura gadījumā būtu iespējams sasniegt nosprausto mērķu rezultātu – ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un ievainoto skaita samazināšanu 50% apmērā laika periodā no 2021. līdz 2030.gadam – būtu scenārijs, kurā tiktu ietverta maksimāla jaunu pasākumu programma ar plašu finansējuma piesaisti šo pasākumu īstenošanai.

  Savukārt kā nākamā alternatīva būtu jāvērtē scenārijs ar mazāk plašu pasākumu ietvaru, kā arī mazāku finansējumu, kura rezultātā netiktu sasniegti noteiktie mērķi, sevišķi avārijās smagi cietušo skaita ziņā, bet finanšu izmaksu ieguvumu rezultāts būtu lielāks.

  Šis scenārijs paredz, ka nepieciešams turpināt informācijas, sabiedrības izglītošanas, drošības pasākumu pilnveidošanas un infrastruktūras uzlabojumus, kā arī tiek veikti ieguldījumi ceļu infrastruktūras drošības uzlabojumos. Šajā scenārijā tiek pieņemts, ka ir nepieciešami uzlabojumi pasākumiem, kas nodrošina neaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, kā arī pasākumiem, kuriem paredzams lielākais drošības uzlabojuma efekts.

  Satiksmes ministrijas ieskatā, šis būtu optimālais scenārijs, kas ļautu līdz 2030.gadam panākt 47% uzlabojumu bojāgājušo skaita samazinājuma ziņā un 32% samazinājumu smagi cietušo skaita ziņā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  1 komentārs

  Normunds Starovoitovs
  Viss jau ir it kā labi un prātīgi,tikai gribētos saprast,kas to visu kontrolē;tie policisti,kuri regulāri paši pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus(es te neuzsveru tikai ceļiniekus,gan municipiāļi,gan parastās policijas mašīnas daudzi ir redzējuši pārvietojamies pa sab.tr. joslām)ZIVS PŪST NO GALVAS!Un ja pēc tam tāds policists pienāk pie manis un sāk mani audzināt,nu kur tad Normundiņš steidzas,smiekli nāk!Viņš nav neko labāks par mani!Atšķirība tā,ka viņš pārkāpj apzināti,es aizdomājies,neizjutis ātrumu utt!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+