• Šobrīd

  weather img

  Rīga +19°C Skaidrs, D vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Policija sabiedriskajā transportā veiks regulāru epidemioloģisko kontroli

  Sabiedriskais transports
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  17. marts, 2021
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Lai stabilizētu epidemioloģisko situāciju valstī, valdība lēma pastiprināt epidemioloģisko prasību ievērošanas kontroli sabiedriskajā transportā un noteica, ka pārvadātājiem būs jānodrošina transportlīdzekļu ventilācija arī reisu laikā.

  Saskaņā ar Satiksmes ministrijas informatīvo ziņojumu, kopumā pandēmijas laikā epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskajā transportā tiek ievērotas.

  Vienlaikus joma, kur nepieciešami papildu pasākumi un kontrole, ir transportlīdzekļu ietilpības ierobežojuma (līdz 50%) un mutes un deguna aizsegu lietošanas neievērošana.

  Lai to nodrošinātu VSIA Autotransporta direkcija un Valsts policija sadarbībā ar pašvaldībām un pašvaldības policiju koordinēs regulārus apsekojumus un kontroli par epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu sabiedriskajā transportā. Iedzīvotāji, kuri neievēros noteiktos drošības pasākumus, netiks uzņemti vai tiks izsēdināti no transportlīdzekļa.

  Vienlaikus, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības riskus un stabilizētu epidemioloģisko situāciju, sabiedriskā transporta pārvadātājiem jānodrošina papildu drošības pasākumi – transportlīdzekļu ventilācija arī reisu laikā.

  Lai šo papildu pasākumu īstenotu, pārvadātājiem ir jānozīmē darbinieks, kurš ir atbildīgs par epidemioloģisko drošības protokola izstrādi, saskaņošanu un izpildi.

  Spēkā paliek līdzšinējais normatīvais regulējums, kas nosaka, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēji nodrošina stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tai skaitā transportlīdzekļu regulāru dezinfekciju, transportlīdzekļu 50% ietilpību, obligātu mutes un deguna aizsega valkāšanu vadītājiem, ja nav iespējams nodrošināt fizisku barjeru no pasažieriem, kā arī papildu reisu nodrošināšanu.

  Tāpat spēkā paliek līdzšinējais normatīvais regulējums attiecībā uz drošības pasākumiem autoostās un dzelzceļa stacijās, tai skaitā 15 kvadrātmetru telpas vienam apmeklētājam.

  Sabiedriskajā transportā, tai skaitā taksometros, mutes un deguna aizsegs obligāti  ir jālieto visiem pasažieriem, tostarp arī bērniem no 7 gadu vecuma. Mutes un deguna aizsegu sabiedriskajā transportā var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu, un personas ar kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem.

  Sabiedrisko transportu nedrīkst izmantot iedzīvotāji, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests vai kuri atzīti par kontaktpersonām.

  1 komentārs

  haralds elceris
  Vienlaikus joma, kurĀ nepieciešami papildu pasākumi un kontrole, ir transportlīdzekļu ietilpības ierobežojuma (līdz 50%) un mutes un deguna aizsegu lietošanas neievērošana. joma nav vieta! no tā, ka ar uzkazu ļauj izmantot tikai 50% no transportlīdzekļu ietilpības, to ietilpība nemainās. vajazīgi pasākumi transportlīdzekļu ietilpības un mutes un deguna aizsegu lietošanas neievērošanai? ja nav iespējams nodrošināt ... nodrošināšanu. :D es jau gadiem prpagandēju, ka vajag izglī†ību ar garan†iju! vai termiņizglī†ību! a to anālfāvi†i raksta MK no†eikumus! by the way - jautri, ka portālā dzimšanas gadu varsākt uzrādīt ar 2021! smagāk gadījās tipogrāfijā pie gadu 1000-šu mijas - pilnvarā dzimšanas gads 200_! :D

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+