• Šobrīd

  weather img

  Rīga +23°C Skaidrs, A/DA vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Policija Rīgā īsā laikā ar dronu pieķer 12 agresīvos braucējus

  Policija
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs no video
  Vakar, 12. aprīlī, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas Rīgā, Ieriķu ielas apkārtnē veica pastiprinātu satiksmes kontroli. Tās laikā likumsargi izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai operatīvi varētu fiksēt tos autovadītājus, kuri, ignorējot apkārtējo satiksmes dalībnieku intereses, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus. Aptuveni pusotras stundas laikā Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksēja vairāk nekā desmit pārkāpējus.

  No pulksten 07.30 līdz aptuveni 09.00 Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki ar bezpilota lidaparāta palīdzību sastrēgumu laikā fiksēja 12 bezkaunīgus transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citu satiksmes dalībnieku intereses.

  Proti, autovadītāji Rīgā, Ieriķu ielā pa sabiedriskā transporta joslu apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu. Šāds pārkāpums ir uzskatāms kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana.

  Šajā gadījumā bezpilota lidaparāta pilots ar drona palīdzību fiksēja autovadītājus, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, un nodeva informāciju kolēģiem, kuri pēc tam apturēja pārkāpējus un pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

  Atgādinām, ka par agresīvu braukšanu pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas (par agresīvu braukšanu) transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, proti, no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku intereses.

  Piedaloties ceļu satiksmē, ir būtiski transportlīdzekļa vadītājiem ievērot savstarpējo cieņu un sapratni.

  Valsts policija satiksmes uzraudzībai izmanto bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru.

  Ar bezpilota lidaparātu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+