• Šobrīd

  weather img

  Rīga -5°C Mākoņains, DA vējš, 2.57 m/s

  Pirmās auto pārbaudes izgaismo satraucošas problēmas

  Satiksmes drošība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  23. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Pirmajās divās bezmaksas auto pārbaudes dienās, ko organizē «Drošas braukšanas Skola» sadarbībā ar «Circle K» degvielas uzpildes stacijām, apskatītas teju 100 automašīnas, vidējais autoparka vecums – 15 gadi. Lielākā daļa auto īpašnieki jau bija veikuši riepu maiņu vai brauc ar vissezonas riepām, tomēr satraucoši, ka daļa no tām bija neatbilstošas, lai droši pārvietotos ziemā.

  «Ziemas vai vissezonas riepas bija 93% rīdzinieku un 60% jelgavnieku. Jelgavā, no akcijas laikā pārbaudītajiem auto, teju katram septītajam (15%) riepu protektora nodilums bija zem atļautajiem 4 mm. Jāņem vērā, ka šobrīd paliek arvien aukstāks un neizbēgami sagaidāma arī snigšana – pie zemas gaisa temperatūras ziemā un sniega segas uz ceļa braucamās daļas arī riepas ar minimālo atļauto protektora dziļumu nav drošas. Un tas nozīmē, ka nedrošas riepas ir vēl lielākam skaitam automašīnu,» novērojumos dalās Jānis Vanks, «Drošas braukšanas skolas» direktors.

  Autovadītājiem liela interese bija arī par akumulatoru pārbaudi, un tikai mazāk par 10% pārbaudīto akumulatoru bija ar zemākiem rādītājiem, nekā nepieciešams, lai būtu droši, ka aukstā ziemas rītā auto varēs mierīgi iedarbināt. Līdzšinējie siltie laikapstākļi ietekmējuši to, ka ziemas loga šķidrumu vēl nebija nomainījusi teju puse akcijas apmeklētāju Rīgā un 60% autobraucējiem Jelgavā.

  «Drošas Braukšanas Skolas» sadarbībā ar «Circle K» degvielas uzpildes stacijām piedāvāto bezmaksas auto pārbaudi vēl iespējams izmantot četrās Latvijas pilsētās:

  • Daugavpilī          26. novembrī – Ventspils iela 28,Daugavpils, LV-5404.
  • Valmierā         27. novembrī – Ausekļa ielā 26, Valmierā, LV 4201.

  Pārbaužu laikā:

  • Noteiks ziemas riepu atbilstību likumam un drošas braukšanas pamatprincipiem – tās ir darba kārtībā, ja nav vecākas par pieciem gadiem, kā arī riepu protektors seklākajā vietā nav mazāks par 4 līdz 5 milimetriem;
  • Pārbaudīs automašīnas akumulatora darbību;
  • Apsekos automašīnas lukturus, lai noskaidrotu, vai tie ir atbilstoši noregulēti un neapžilbina pretim braucošos;
  • Pārbaudīs logu slotiņu kvalitāti, lai nepieciešamas gadījumā tās varētu nomainīt;
  • Sniegs konsultācijas par drošu braukšanu ziemas sezonā un veicamajiem priekšdarbiem, lai auto būtu gatavs ziemas autoceļiem.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+