• Šobrīd

  weather img

  Rīga +5°C Viegls lietus, Z vējš, 1.03 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  LTAB: Motobraucēji biežāk ir tieši avārijās cietušie, nevis to izraisītāji

  Satiksmes drošība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  30. aprīlis, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika liecina, ka pagājušajā gadā apdrošinātājiem pieteikti 518 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk – CSNg), kuros bijis iesaistīts mototransporta līdzeklis. Salīdzinājumam 2020.gadā apdrošinātājiem tika pieteikti 488 CSNg, bet vēl gadu iepriekš – 506 negadījumi ar mototransporta līdzekļa iesaisti. Pēdējos 10 gados vairāk (580 CSNg) bijis vien 2018.gadā.

  Pagājušajā gadā apdrošinātājiem pieteikti 247 CSNg, kuros mototransportlīdzekļa vadītājs bijis CSNg izraisītājs, bet 271 gadījumā – cietušais. LTAB apkopotā statistika liecina, ka kopš 2015.gada motobraucēji biežāk ir tieši CSNg cietušie, nevis izraisītāji.

  “Nenoliedzami motobraucēji iepretim autovadītājiem ir mazāk aizsargāta ceļu satiksmes dalībnieku grupa, tomēr arī viņi ar savu rīcību var radīt ievērojamus zaudējumus citiem satiksmes dalībniekiem, t.sk. gājējiem un citiem mazāk aizsargātiem satiksmes dalībniekiem,” uzsver LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics, piebilstot, ka arī gadījumos, kad motocikla vadītājs bijis CSNg izraisītājs un cietuši  šī motocikla pasažieri, tie tāpat var pretendēt uz atlīdzību par nodarītajiem zaudējumiem.

  Vidējā atlīdzība par motobraucēju nodarītajiem zaudējumiem CSNg rezultātā pērn bija 1038 EUR, bet par negadījumiem, kuros motobraucēji bija kā cietušie – 1320 EUR. Kopējā vidējā atlīdzība par CSNg, kuros iesaistīti mototransportlīdzekļi pērn bija 1185 EUR, kas ir lielāka nekā 2020.gadā – 1078 EUR.

  LTAB aicina motobraucējus neaizmirst savlaicīgi iegādāties OCTA, lai pasargātu sevi un citus satiksmes dalībniekus no nevajadzīgām likstām un tēriņiem, kas var rasties CSNg rezultātā.

  “Lai arī pērn Latvijā reģistrēti mototransporta līdzekļi nav bijuši iesaistīti negadījumos ar lielām atlīdzībām, jānorāda, ka pēdējo piecu gadu laikā šādi smagi CSNg nav bijis retums.

  Tā lielākā atlīdzība par CSNg, kurā bijis iesaistīts mototransporta līdzeklis, izmaksāta par 2018.gadā notikušu negadījumu un sastāda 163,8 tk. EUR,” norāda J.Stengrevics.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+