• «Lexus NX» hibrīds nonācis Latvijā – 97 km elektriskajā režīmā un 1 litra patēriņš

  Hibrīds
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  23. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Jaunās paaudzes NX, kas pieejams gan pašuzlādes hibrīda, gan Plug-in jeb uzlādējamā hibrīda versijā, ir klāt. Modelis ir aprīkots ar jauna tipa spēka piedziņu un modernāko 14” skārienjūtīgu ekrānu, kā arī augsti attīstītu tehnoloģiju, kas viegli pielāgojas braucēja vajadzībām.

  Lexus 20 gadu pieredze pašuzlādes hibrīdu ražošanā ir ļāvusi radīt pirmo NX Plug-in hibrīdu. Lexus NX 450h+ ļauj izbaudīt līdz pat 97 km garu braucienu elektrorežīmā (EV), paātrināties no nulles līdz 100 km/h 6,3 sekundēs un patērēt tikai 1,1 l/100km (WLTP). Šis viss neliek upurēt ne luksusu, ne komfortu.

  Modeļa īpašības jau ir novērtētas visā pasaulē – piemēram, Lielbritānijas auto medijs “What Car?” atzinis jauno Lexus NX 450h+ par Gada Plug-in hibrīdu.

  “Lexus NX ir viens no pārliecinošākajiem iemesliem pāriet uz dabai draudzīgāku pārvietošanās veidu. Ņemot vērā, ka ar tikai elektriski ražotu enerģiju iespējams veikt lielu ceļa posmu, tam būtu jāsamazina auto uzturēšanas izmaksas. Papildus tam NX ir ļoti patīkams braukšanai, un arī tā salonam nav trūkumu. Kopumā Lexus ir pierādījis, ka braukšana ar elektroauto, nepieņemot kompromisus, nav fantāzija,” norāda Stīvs Hantingfords (Steve Huntingford), “What Car?” redaktors.

  14 collu multimediju ekrāns

  Nevainojami viegls savienojums, ātra piekļuve informācijai, komunikācija un izklaide ir galvenās prioritātes luksusa auto cienītājiem. Lexus ir transformējis savu veiktspēju, un inovatīvo NX apvidus auto aprīkojis ar multimediju sistēmu, kurai ir 3,6 reižu ātrāks reaģēšanas laiks, un 14” HD skārienjūtīgu ekrānu. Šāds displejs ir viens no lielākajiem konkrēto modeļu segmentā.

  Darbības ir plūstošas, un reakcija ir momentāna, turklāt informācija uz ekrāna tiek attēlota detalizētā grafikā, padarot to viegli salasāmu pie jebkura apgaismojuma. Protams, auto aprīkots ar Apple CarPlay® un Android Auto™ savienojumu, kā arī iespēju izmantot dabiskās balss komandas, lai pārvaldītu automobili.

  Tazuna salons

  Jaunais NX rada īpašu, uz intuīciju balstītu saikni starp braucēju un automobili. Viss, sākot no stūres, pārnesumkārbas, skārienjūtīgā ekrāna līdz jebkurai citai svarīgai kontrolpaneļa funkcijai, braucējam ir rokas stiepiena attālumā. Tas nodrošina perfektu auto vadīšanas pozīciju un labu ceļa un apkārtnes pārredzamību. Šo konceptu sauc par “Tazuna”, kas japāņu valodā nozīmē zirga grožus, un Lexus ražošanā tiek izmantots pirmo reizi.

  Lexus NX ir pieejams izmēģinājuma braucieniem, un kopš šī gada februāra tas aplūkojams arī uz lielajiem ekrāniem. Jaunais Lexus NX kopā ar Halli Beriju (Halle Berry), Patriku Vilsonu (Patrick Wilson), Džonu Bredliju (John Bradley) un Maiklu Penju (Michael Peña) redzams jaunajā zinātniskās fantastikas filmā “Moonfall: Mēness krišana”.

  Jaunā NX cena ir, sākot no 46 300 eiro.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē