• Kas notiek, ja braucot tiek nospiesta Start/Stop poga?

  Ģimenes auto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  9. septembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Foto; Hyundai Media
  Kādreiz auto iedarbinājām ar aizdedzes atslēgu, tagad daudziem auto ir vien starta poga. Bērnu rotaļas, paša neuzmanība vai cilvēciska interese – kas notiek, ja braucot tiek nospiesta Start/Stop poga?

  Jautājums

  Labdien! Ikdienā vedu sievu un divus mazus bērnus. Bērni dažkārt skraida salonā, spaida pogas. Jaunajos auto atslēgu praktiski vairs nav, un dzinēja iedarbināšanai ir atstāta poga. Atslēga strādā tikai kā čips. Kas notiek, ja bērni šo pogu netīšām nospiež, kamēr auto brauc?

  Vēl ir iespējams, ka bērns moderno atslēgu (čipu) aizmet prom, kas vasarā pie vaļējiem logiem ir reāla situācija, jo pašiem ir gadījies, ka pudelīte vai mantiņa tiek izmesta ārā. Ko jūs par to domājat?

  Atbilde

  Šādā situācijā, ka tiek nospiesta dzinēja ieslēgšanas/izslēgšanas poga, visiem auto uzvedība šādā gadījumā nebūs identiska. Vecāki modeļi, kuriem pogas vadība ir tieši savienota ar starteri, tiešām tiks noslāpēti, automātiski atslēdzot arī stūres un bremžu pastiprinātāju. Jaunākām sistēmām būs nepieciešama vairākkārtēja pogas nospiešana, vai vairāku sekunžu nospiestas pogas turēšana.

  Braucot līdz 10 km/h, dzinējs var tikt izslēgts. Lielākā ātrumā pogas nospiešana draudus neradīs. Ražotāji no šīs funkcijas neatsakās, jo automašīnām ar AT ir jābūt kādam veidam, kā apturēt auto avārijas situācijā, piemēram, ja ir iestrēdzis akseleratora pedālis vai trosīte. Kas attiecas uz atslēgas izmešanu, visbiežāk auto turpinās braukt, līdz auto tiks izslēgts.

  Kad atslēga būs attālinājusies, parādīsies ziņojums par nepieciešamību atkārtoti pieslēgt atslēgu. Tomēr novēlam būt piesardzīgiem un uzmanīt, lai bērni nepiekļūtu starta pogai vai atslēgai.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+