• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, Z vējš, 0 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Kā pareizi rezervēt nomas automašīnu?

  Koplietošanas auto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  18. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Tuvojoties pavasara un vasaras atvaļinājumu sezonai, kad pieprasījums pēc nomas auto pakāpeniski pieaugs, koplietošanas nomas pakalpojumu sniedzējs «Bolt Drive» aicina ikvienu, kurš plāno doties ceļā ar nomas auto, pārdomāt braukšanas drošības un kultūras principus un izturēties pret to rūpīgi un atbildīgi. Uzņēmums apkopojis noderīgus padomus, lai, nomu noslēdzot, gan paša lietotāja pieredze būtu patīkama, gan, lai nerastos negaidīti pārpratumi vai zaudējumi.

  Ar savu vārdu nomas auto lieto tikai pats

  Kad lietotājs rezervē nomas auto savam braucienam, sēsties pie stūres drīkst tikai lietotājs, kurš no mobilās lietotnes ir veicis automašīnas rezervāciju. Nodot trešajām personām sava lietotāja kontu un vadīt transportlīdzekli kādam citam ir neatļauta rīcība un var apdraudēt citus satiksmes dalībniekus, kā arī soda apmērs palielinās – neievērojot lietošanas noteikumus, šādos gadījumos lietotājam var nākties šķirties no 250 eiro.

  Nulles tolerance pret automašīnas vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē

  Auto koplietošanas kompānijas ietur nulles toleranci pret nomas auto vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē. Šādos gadījumos autovadītājam tiek piemērots naudas sods 2000 eiro apmērā, un vadītājs tiek bloķēts bez iespējas jebkad atjaunot savu lietotāja profilu. Tāpat ikviens iedzīvotājs tiek aicināts nekavējoties ziņot policijai vai klientu servisam, ja ir aizdomas par autovadītāja atrašanos pie stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

  Ceļu satiksmes noteikumi ir jāievēro vienmēr

  Ja brauciena laikā ātrums ticis būtiski pārkāpts un to ir fiksējusi ceļu policija vai ātruma mērīšanas radars, soda nauda tiek piemērota autovadītājam.

  Šādos gadījumos autovadītāja pienākums ir to apmaksāt. Auto koplietošanas kompānijas arī uzrauga klientu braukšanas īpatnības – piemēram, ātruma ierobežojumu neievērošana, agresīva braukšana un tamlīdzīgi. Atsevišķiem nomas auto ir pievienotas autokameras, kas filmē braucienu, tāpēc arī pret atkārtotiem mēģinājumiem izvairīties no atbildības vai apiet noteikumus auto koplietošanas kompānijas ietur nulles toleranci, un soda nauda var sastādīt 250 eiro.

  Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, izmantojot koplietošanas auto, tā iznomātājam ir pienākums informēt par situāciju, rakstot vai pieprasot zvanu lietotnē.

  Pirms brauciena pārliecinies par auto stāvokli

  Lai izvairītos no iespējamiem pārpratumiem, auto koplietošanas kompānija iesaka uzņemt video vai fotoattēlus pirms un pēc brauciena veikšanas, parādot, ka auto ir tehniskā un vizuālā kārtībā. Arī tumšā laikā pirms brauciena nepieciešams pārliecināties, vai automašīna nav saskrāpēta vai iebuktēta, kā arī, vai nav saskrāpēti diski. Ja pirms brauciena uzsākšanas tiek konstatēti šādi bojājumi, lietotājam jāziņo auto koplietošanas kompānijas klientu atbalsta dienestam.

  Pārbaudi, ka noma mobilajā lietotnē tiek pabeigta

  Ierodoties savā galamērķī, ir būtiski pārliecināties, ka automašīnas noma lietotnē tiek noslēgta. Finansiālā atbildība ir ne tikai par ļaunprātīgu vai bīstamu rīcību, bet arī par aizmāršību un neuzmanību. Ja automašīna ir novietota atļautajā zonā, motors ir izslēgts, durvis un logi ciet, braucienu ir iespējams veiksmīgi noslēgt – ekrānā uz zaļa fona ar baltiem burtiem parādīsies uzraksts «Brauciens pabeigts».

  Kad tas darīts, lietotne piedāvās novērtēt brauciena pieredzi un atstāt atsauksmi. Gadījumā, ja lietotne parāda paziņojumu, ka braucienu nav izdevies pabeigt, vēlreiz jāpārliecinās, ka automašīna novietota stāvēšanai atļautajā zonā, dzinējs ir izslēgts, logi un durvis ir aizvērti, to pārbaudīt aicinās arī lietotnes paziņojumi.

  Nepārliecinoties un atstājot automašīnu neaizslēgtu, brauciens paliek nepabeigts un lietotāja atbildība, ja ar automašīnu kas atgadās, joprojām ir spēkā – šāda neatbildīga rīcība var rezultēties tekoši lielā rēķinā un soda naudā. Ja lietotājs joprojām nevar pabeigt braucienu, aicinām sazināties ar klientu atbalsta dienestu, rakstot vai pieprasot zvanu lietotnē.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+