• Šobrīd

  weather img

  Rīga +12°C Smidzina, Z vējš, 1.03 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Kā pareizi nomainīt akumulatoru dažādām auto markām?

  Praktiski padomi
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  22. janvāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Akumulatora nomaiņa lielākoties nav sarežģīta operācija, taču to ir jāprot paveikt pareizi. Izrādās, ka katram auto ražotājam šī procedūra var atšķirties. Kamēr vieniem tas ir dažu minūšu process, citiem nepieciešama arī piekodēšana jeb pielāgošana vai inicializācija.

  Audi

  Optimālai darbībai visiem automobiļiem ar borta tīkla enerģijas vadības sistēmu (A6, A8 un Q7 no 2004. gada, bet no 2010. gada gandrīz visiem modeļiem) ir nepieciešama akumulatora pielāgošana. Tas iespējams tikai ar oriģinālajiem akumulatoriem. Bez pielāgošanas vai arī pēc sveša enerģijas devēja ievietošanas nepareiza izslēgšanās pakāpju darbība var ierobežot funkcionalitāti un saīsināt akumulatora mūžu. Nomaiņas un pielāgošanas laiks atkarībā no modeļa: no 24 līdz 60 min.

  BMW

  Automašīnām ar IBS (Intelligent Battery Sensor) ir nepieciešama akumulatora reģistrācija. Tas attiecas uz visiem modeļiem, kuru maiņa notika no 2008. gada. Bez reģistrācijas var notikt akumulatora pārlieku liela uzlāde, jo sistēma nezina, ka iebūvēts jauns agregāts.

  Fiat

  Standarta akumulatoru iespējams nomainīt bez pielāgošanas. Atsevišķos gadījumos ir vēlreiz jāievada datums un pulksteņa laiks. Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju gandrīz visu tagadējo Fiat, Alfa Romeo un Abarth modeļiem akumulatora maiņa norit ne ilgāk kā 12–15 min.

  Ford

  Nomaiņa iespējama bez liekām pūlēm. Visiem ar Start-Stop sistēmu aprīkotajiem modeļiem ir nepieciešama akumulatora vadības moduļa atiestatīšana. Šim mērķim visieteicamākie būs EFB Start-Stop akumulatori, jo tiem ir īpašs miera stāvokļa sprieguma režīms. Tagadējiem modeļiem nomaiņa atkarībā no konkrētās automašīnas un piekļuves akumulatoram aizņem no 24 līdz 36 min.

  Honda

  Startera akumulatoru iespējams nomainīt bez pielāgošanas. Šajā gadījumā tiek deaktivēta radio un navigācijas sistēma, kā arī atiestatīts datums un pulksteņa laiks. Akumulatora nomaiņa un pārbaudes izmaksas vidēji ir no 120 līdz 150 eiro.

  Hyundai

  Modeļiem ar Start-Stop sistēmu ISG nepieciešams veikt akumulatora inicializāciju. Tās laikā mašīna aizslēgta nostāv četras stundas. Visbeidzot ISG sistēma atkal ir izmantojama. Līdzīgs ir arī radniecīgas automarkas Kia akumulatoru pielāgošanas process. Atkarībā no Hyundai modeļa akumulatora nomaiņa ilgst no 12 līdz 18 min. Par to jāmaksā no 13 līdz 20 eiro.

  Mazda

  Pielāgošanas process jāveic tikai tādā gadījumā, ja netiek izmantota sprieguma uzturēšanas iekārta (Memory Saver). Citādi ir jāveic, iespējams, tādu sistēmu kā elektrisko logu pacēlāju, stūres pagrieziena leņķa sensora, jumta lūkas, pulksteņa un audio iekārtas, kā arī riepu spiediena kontroles inicializācija. Ja mašīna ir aprīkota ar Start-Stop, tad papildus vienmēr jāinicializē arī tā. Tas jāveic tādēļ, lai tehnika katru reizi uzreiz pēc atjaunošanas būtu izmantojama. Jauna akumulatora uzstādīšanai ir nepieciešams no 12 līdz 18 (ar Start-Stop sistēmu) min.

  Mercedes-Benz

  Tas, vai nepieciešama akumulatora programmēšana, atkarīgs no automobiļa tipa un uzbūves veida, jo atšķiras to borta tīkla arhitektūra. Tādēļ arī akumulatora nomaiņas izmaksas katram modelim ir atšķirīgas. Piemēram, A180 CDI (W176) nomaiņa ilgst 35 min.NissanAkumulatora nomaiņa neprasa lielas pūles, taču pēc tās ir jāveic automātiskās elektrisko logu funkcijas pielāgošana. Turklāt nepieciešams arī no jauna noregulēt radio un borta datoru. Atkarībā no modeļu līnijas akumulatora nomaiņas laiks ir no 18 līdz 30 min. Izmaksas ir aptuveni 50 eiro.

  Opel

  Ja tukšs akumulators tiek nomainīts pret Opel servisa akumulatoru, tad sistēma statusa informāciju apgūst pati. Līdz tas ir noticis pilnībā, iespējami īslaicīgi dažu funkciju traucējumi, lai pasargātu jauno enerģijas devēju. Sveša akumulatora izmantošanas gadījumā nevar tikt garantēts labs sniegums. Iepriekš aprakstītais akumulatora statusa pielāgošanas process notiek visiem Opel automobiļiem, kas ražoti no 2011. gada.

  Peugeot

  Parasto 12 V bateriju iespējams nomainīt pret piemērotu modeli, ievērojot visus parastos drošības pasākumus. Pēc akumulatora atkārtotas pieslēgšanas vajadzētu pārbaudīt visas elektriskās funkcijas, taču diagnostikas iekārta nav nepieciešama. Šāds darbības mehānisms ir arī Citroën un DS markas automobiļiem.

  Renault

  Tagadējiem modeļiem nav nepieciešams pielāgošanas process. Jauna akumulatora iebūvēšanas laiks ir no 12 līdz 18 min.

  Toyota

  Arī japāņu automobiļiem jaunais akumulators nav jāpielāgo. Katrā ziņā rēķins par normālu akumulatora nomaiņu būs aptuveni 20 eiro.

  Volvo

  Nav nepieciešama akumulatora mācīšana, taču automašīna ir jāpielāgo jaunajam agregātam. Jauns akumulators piegādā atšķirīga stipruma strāvu nekā veca vai bojāta iekārta, tādēļ ir jāpielāgo automobiļa uzlādes bilances vadības iekārta, tā ir jāpārstartē, lai automašīna varētu optimāli pielāgoties jaunajam akumulatoram un tā īpašībām. Iespējams, ka vēl būs nepieciešama arī elektrisko logu un jumta lūkas atkārtota kalibrēšana. Kopumā visam procesam nepieciešamas 25 min, par ko kopā ar jaunu bateriju zviedri prasa 67,50 eiro.

  Volkswgen

  Jauna akumulatora pielāgošana attiecas tikai uz automašīnām ar akumulatora enerģijas vadības ierīci, kura atrodama modeļos ar BlueMotion tehnoloģiju. Principā šīm mašīnām iespējams veikt arī akumulatora nomaiņu bez pielāgošanas procesa. Tad gan paies zināms laiks, kamēr enerģijas vadības sistēma atpazīs, ka mašīnai pietiek strāvas tādu funkciju kā Start-Stop darbināšanai. Pielāgošanu var arī veikt ar tā dēvēto tīkla diagnostikas un informācijas sistēmas ODIS vadītās funkcijas palīdzību.

  Šajā gadījumā tiek ievadīti tādi dati kā jaunā akumulatora nominālā kapacitāte un sērijas numurs, tādā veidā enerģijas vadības sistēmas uzzina, ka ticis iebūvēts jauns akumulators. Nomaiņas izmaksas ir atkarīgas no katra modeļa un akumulatora atrašanās vietas. Golf modeļa akumulatora nomaiņai vajag 24 min. Vajadzības gadījumā būs vajadzīgas vēl 12 minūtes funkciju aktivizēšanai.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+