• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, DR vējš, 2.06 m/s

  Vai Latvijas autovadītāja apliecība būs derīga Lielbritānijā (UK)?

  Autovadītāja apliecība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  6. maijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Auto Bild
  Auto vadīšana ārzemēs – kādus dokumentus nepieciešams kārtot, vai mūsu vadītāja apliecība ārvalstīs būs derīga, cik ilgi varam braukt? Atbildēsim uz šiem un citiem jautājumiem.

  Jautājums

  Šovasar došos sezonas darbā uz Angliju. Savu auto plānoju ņemt līdzi, lai samazinātu transporta izdevumus uz vietas. Cik ilgi varu tur braukt? Mūsu auto tiesības tur der vai man jāiet uz viņu CSDD? Tur ir kādas īpašas pārbaudes?

  Atbilde

  Ieceļojot Lielbritānijā (UK), obligāta ir prasība, lai autotransports būtu apdrošināts, kā arī uz tā jābūt uzlīmēm ar valsts pieņemtajiem apzīmējumiem (LV). Ieceļojot Lielbritānijā, parasti netiek prasīts apliecinājums par paveiktu autotransporta tehnisko apskati. Tomēr, ja rodas šaubas par autotransporta tehnisko stāvokli, ceļu policijai Lielbritānijā ir tiesības pieprasīt tehniskās apskates sertifikātu. Autotransporta izplūdes gāzes pie robežas netiek kontrolētas, bet pārbaude var tikt veikta arī uz Lielbritānijas autoceļiem.

  Ja esat paredzējis ar savu auto Lielbritānijā uzturēties līdz sešiem mēnešiem, tad nav nepieciešams maksāt ceļu nodokli Lielbritānijā, ja ceļu nodoklis ir samaksāts mītnes zemē. Uzturoties Lielbritānijā ilgāk, 12 mēnešu laikā ir jāreģistrē transportlīdzeklis un jāmaksā ceļu nodoklis.

  Ar CSDD izdotu derīgu vadītāja apliecību Lielbritānijā var vadīt jebkuru automašīnu, kuru esat tiesīgs vadīt atbilstoši kategorijai, kas norādīta vadītāja apliecībā. Derīgu Latvijas vadītāja apliecību var arī apmainīt pret Lielbritānijas vadītāja apliecību, ja persona ir Lielbritānijas rezidents (dzīvo/uzturas Lielbritānijā). Latvijā izdota vadītāja apliecība ir jānomaina pret Lielbritānijas vadītāja apliecību, ja tās turētājs ir vecāks par 70 gadiem vai vismaz trīs gadus ir bijis Lielbritānijas rezidents.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+