• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C Migla, D vējš, 2.06 m/s

  Kāpēc CSDD tehniskajā apskatē nevērtē amortizatoru stāvokli?

  CSDD
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  17. augusts, 2020
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Amortizatori ir ne vien būtisks auto balstiekārtas elements, bet tiešā mērā nosaka auto vadāmības īpašības. Tas ietekmē ne vien auto vadīšanas prieku, bet arī drošību. Vai šim elementam apskatē tiek pievērsta pietiekama uzmanība?

  Jautājums

  Labdien! Veicot auto ikgadējo tehnisko apskati, allaž brīnos par inspektoru skrupulozo attieksmi, konstatējot vismazākās brīvkustības piekares lodveida šarnīros, pat stabilizatora atsaišu šarnīros. Šādi defekti tiek novērtēti ar 2, kas automātiski nozīmē atkārtotu TA. Tajā pašā laikā auto amortizatoru, kuriem ir izšķiroša loma riteņu saķeres nodrošināšanā un līdz ar to arī kustības drošībā, funkcionalitātes pārbaude netiek veikta vispār.

  Amortizatori nereti mēdz izbeigties bez redzamām pazīmēm un eļļas noplūdēm, un vizuāli nav iespējams konstatēt, vai amortizators vispār darbojas, un, ja darbojas, kāds ir tā sniegums. Nereti auto plūsmā var labi redzēt, kā priekšā braucošajam auto lēkā kāds no riteņiem. Pieļauju, ka autovadītājs ar mazāku pieredzi to var nepamanīt un nesajust, taču kritiskajā situācijā beigts amortizators var nospēlēt izšķirošu lomu. Faktiski to varētu pielīdzināt nevienmērīgai bremžu darbībai.

  Tajā pašā laikā par nenozīmīgu šķērsstabilizatora atsaites brīvkustību, kuras ietekme uz kustības drošību ir niecīga, auto tehniskajā apskatē tiek izbrāķēts. Kāpēc tā? Kad TA stacijās tiek plānots uzsākt auto amortizatoru darbības pārbaudi?

  Atbilde

  Tehniskajās apskatēs amortizatoru tehniskais stāvoklis tiek vērtēts vizuāli, jo amortizatoru pārbaudīšanai ar diagnostikas iekārtām nav vienotu pārbaudes kritēriju. Vizuāli tiek vērtētas to šķidruma noplūdes un citi redzami bojājumi, savukārt zuduša funkcionalitāte (pats minējāt gadījumu, ka «var labi redzēt, kā priekšā braucošajam auto lēkā kāds no riteņiem») tiek konstatēta, automobilim iebraucot un izbraucot no bremžu stenda, jo funkcionalitāti zaudējis amortizators neveic svārstību slāpēšanu un automobilis pārlieku šūpojas.

  Ik gadu vairākiem tūkstošiem transportlīdzekļu amortizatoru tehniskais stāvoklis novērtēts ar vērtējumu 2 (konstatēti būtiski defekti) vai pat ar 3 (kad konstatēti bīstami defekti), piemēram, sadalījies amortizatora stiprinājums, amortizatorsir nolauzts vai ieķīlējies.

  2 komentāri

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+