• Šobrīd

  weather img

  Rīga +30°C Skaidrs, D/DA vējš, 3.09 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Jaunais «Lexus NX» saņem piecu zvaigžņu vērtējumu «Euro NCAP» drošības testā

  Lexus
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  24. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Neatkarīgā transportlīdzekļu drošības testu organizācija «Euro NCAP» piešķīrusi jaunajam «Lexus NX» augstāko jeb piecu zvaigžņu drošības vērtējumu. Piecas zvaigznes tika piešķirtas vidēja izmēra luksusa SUV klasē visās kategorijās – pieaugušo, bērnu un neaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku aizsardzībā, kā arī drošības atbalsta sistēmās.

  «NX» ieguva 83% vērtējumu attiecībā uz pieaugušo un neaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību un 87%, vērtējot bērnu aizsardzību. Drošības atbalsta sistēmu darbības rādītājs ir 91%, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo «NX» ir par 20% augstāks. Rezultāti attiecas gan uz pašuzlādes hibrīda «NX 350h», gan uz Plug-in hibrīda «NX 450h+» modeli.

  Drošība, kas pārspēj Euro NCAP kritērijus

  Lexus būtiski uzlabojis savu aktīvās drošības un vadītāju atbalsta sistēmu mērogu un funkcionalitāti, lai tās spētu noteikt plašāku apdraudējumu klāstu dažādās braukšanas situācijās.

  Piemēram, sadursmes novēršanas sistēma (PCS) tagad spēj fiksēt gājējus un motociklus automobiļa ceļā, pateicoties milimetru viļņu radaru un kameru sistēmu uzlabojumiem.

  Tā nodrošina arī papildu drošību, veicot pagriezienus krustojumā, nosakot, kad ir augsts sadursmes risks ar pretimbraucošajiem auto, gājējiem vai velosipēdistiem.

  «NX» ir arī pirmais Lexus modelis, kurā ierīkota jaunā ārkārtas stūrēšanas palīgsistēma.

  Tā uzreiz spēj noteikt, kad vadītājs brauciena laikā cenšas izvairīties no šķēršļiem, piemēram, gājējiem vai stāvošiem transportlīdzekļiem, un nodrošina automātisku stūres vadības palīdzību, vienlaikus noturot automobili savā joslā. Šie un citi PCS uzlabojumi ir ievērojami palielinājuši sistēmas spēju noteikt un novērst nelaimes gadījumu risku.

  «Euro NCAP» testēšanas kritēriji nespēj aptvert visus «NX» drošības risinājumus, tajā skaitā pasaulē pirmo e-Latch elektronisko durvju atvēršanu ar aklās zonas monitoru, lai pasargātu no sadursmēm nejaušas durvju atvēršanas dēļ.

  Piemēram, izmantojot drošās izkāpšanas palīgsistēmu, tā vispirms fiksē apkārtni, plūstoši savienojoties ar elektrisko «e-Lech» durvju atvēršanas sistēmu un aklās zonas monitoru.

  Ja monitors konstatē no aizmugures tuvojošos transportlīdzekli, tas atceļ durvju atvēršanu, lai izvairītos no sadursmes riska. Lexus Safety System+ nodrošina arī uzlabotas veiktspējas adaptīvo kruīza kontroli, kā rezultātā tā spēj ātrāk reaģēt uz satiksmes izmaiņām un sekot dabiskākai līnijai līkumos, pielāgojot ātrumu tā, lai vadītājs justos pēc iespējas dabiskāk.

  Lai gan «Lexus Safety System+» ir iekļauta visu jauno «NX» versiju standartaprīkojumā Eiropā, augstākas klases modeļu īpašniekiem ir iespēja aprīkot transportlīdzekli ar papildu paplašināto drošības paketi. Tā ietver joslu maiņas palīgsistēmu (LCA), kas nodrošina automātisku stūrēšanu joslu maiņas brīdī, vadītājam braucot pa šoseju un izmantojot pagrieziena rādītājus, kā arī priekšējās satiksmes brīdinājumus, kas izmanto radara monitoringa sistēmu, lai noteiktu un brīdinātu vadītāju par satiksmi, kas tuvojas no abām pusēm, izbraucot no krustojuma ar mazu ātrumu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+