• Šobrīd

  weather img

  Rīga -4°C Mākoņains, D/DA vējš, 3.09 m/s

  Intervija ar Latakko dibinātāju Jevgēniju Kopilkovu

  Auto industrija
  Aldis Bite
  26. septembris, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Auto Bild
  Darba kolēģi un paziņas viņu sauc par mūžīgo dzinēju – perpetuum mobile – un stāsta pat anekdotes, ka laikā, kad visi pirtī veču kompānijā uz lāvas runā par meitenēm, makšķerēšanu vai izklaidēm, Jevgēnijs Kopilkovs runā par riepām!

  Auto vidē SIA Latakko dibinātājs un valdes loceklis Jevgēnijs Kopilkovs ir labi zināms. Plašākai auditorijai viņa vārds neizsaka gandrīz neko, varbūt tikai vienu ailīti Latvijas miljonāru sarakstā. Latvijā autoriepu tirgus ir no 500 līdz 700 000 vienību, no kurām 100 līdz 300 000 ir lietotu autoriepu tirgus.

  Viņa uzņēmums pārdod vairāk jaunu autoriepu, nekā mūsu valsts patērē.

  Šobrīd tas ir lielākais auto riepu, kā arī automobiļu akumulatoru un riteņu disku tirgotājs Baltijā. Pirelli Key Point ir franšīzes uzņēmumu tīkls, kas daudzās Latvijas un Baltijas mazpilsētās ļauj mazajiem uzņēmējiem nodarboties ar riepu tirdzniecību, remontu un montāžu. Var pat teikt, ka šādā veidā SIA Latakko atbalsta mazo biznesu.

  Izvēle

  Pirmā mašīna, pie kuras es tiku, bija tēta žigulis. Toreiz biju sajūsmā! Perfekti zināju mašīnu, pats to remontēju un ņēmos… Beidzamos astoņus gadus braucu ar Range Rover Sport. Fantastiska mašīna! Taču esmu pārliecināts, ka braukt var ar jebkuru auto, kas brauc, un jebkurā var atrast plusus. Personīgi es automašīnā par svarīgāko uzskatu trīs lietas: spēcīgu dzinēju, labas bremzes un… drošas riepas!

  Auto apavi

  Auto daļu biznesā esmu jau vairāk nekā divdesmit gadu. SIA Latakko tika dibināts 1994. gadā, taču īstenībā bizness sākās jau agrāk ar akumulatoru tirdzniecību. Vienā no pirmajiem braucieniem Lielbritānijā ieraudzīju, kāds tur ir auto daļu biznesa modelis. Izpētīju to un sapratu, ka viss ir diezgan vienkārši un nemaz neaprobežojas tikai ar akumulatoru tirdzniecību. Toreiz šo modeli veidoja gan akumulatori, gan riepas, gan diski, gan arī citi produkti un servisa pakalpojumi. Šo modeli es pārņēmu, veiksmīgi attīstu un realizēju jau vairākus gadus. Kad sāku pelnīt, auto nozare nebija mans mērķis.

  Savu pirmo naudu, pārdodot krosenes, nopelnīju Rumbulas tirgū, kas jau deviņdesmitajos gados bija auto tirgus. Sākumā bija kurpes, kas paredzētas cilvēkiem, tagad – kurpes, kas paredzētas auto. Simboliski, vai ne?!

  Kad jau strādāju ar auto daļām, manai automašīnai nobeidzās akumulators, un, meklējot jaunu, sapratu, ka akumulatoru niša ir brīva. Tas arī pamudināja mani ķerties pie auto daļu biznesa.Jau kopš agras bērnības, kad tētis iemācīja mani spēlēt novusu, tenisu, šahu, zaudēt man nekad nepatika. Taču, runājot par biznesu, sākumā kļūt par lielāko tirgus spēlētāju nebija mūsu mērķis. Mūsu mērķis un ambīcijas vienmēr bija un arī ir – labi darīt savu darbu, katru dienu arvien labāk. Taču, kā saka, apetīte rodas ēdot.

  Darbības procesā uzņēmumam parādījās ambīcijas būt arī lielākajam. Esmu pārliecināts, ka uzņēmuma lielums, kas izmērojams gan ar produkta portfeli, gan ar noliktavas izmēru, gan ar pārdošanas apjomu, ir visas komandas darbības rezultāts. Uzsākot savu biznesu, nezināju, ka divdesmit gados satikšu tik daudz fantastisku cilvēku profesionāļu. Godīgi sakot, ne uzņēmuma izmēram ir nozīme, bet gan cilvēkiem, ar kuriem lepojos.

  Pirmā mīlestība

  Šodien Pirelli ir viens no drošākajiem zīmoliem pasaulē. Arī Baltijā šā zīmola pozīcijas ir krietni citādas nekā agrāk. Piemēram, 2014./2015. gada ziemas sezonā jaunās Pirelli ziemas riepas Ice Zero bija deficīts. Pieprasījums bija ļoti liels, un tiem autovadītājiem, kas atlika riepu maiņu uz pēdējo brīdi, pietrūka. Taču atgriežoties pagātnē… Kad sākām biznesu, Pirelli bija viens no nedaudzajiem Eiropas zīmoliem, kas Latvijas tirgū palika brīvs – visus pārējos jau pārstāvēja mūsu kolēģi no citiem uzņēmumiem.

  Turklāt ar Pirelli sanāca iemīlēšanās no pirmā skatiena: man iepatikās viss – sākot ar logo burtiem un beidzot ar izcelsmes valsti – Itāliju.

  Ziniet, joprojām Pirelli ir mana mīlestība. Esmu gandarīts par iespēju pārstāvēt visdrošākās riepas Pirelli Baltijas reģionā. Šodien mēs turpinām paplašināties Lietuvas un Igaunijas tirgū. Tāpat tiek izstrādāta attīstības stratēģija pārējā Eiropas tirgū.

  Misija

  Gribam izskaidrot un iemācīt autovadītājiem, kāda nozīme ir riepām. Jau šogad uz Latvijas ceļiem notika vairāki ceļu satiksmes negadījumi ar smagām sekām, kuros vainojamas riepas – nepareizi izvēlētas, nepiemērotas laikapstākļiem, ar nepiemērotu tehnisko stāvokli, galvenokārt protektora dziļumu. Diemžēl mūsu autovadītāji nerūpējas par riepām…

  Lielākajai daļai cilvēku uz ceļiem liekas, ka drošību nodrošina automašīna, taču īstenībā satiksmes drošība galvenokārt atkarīga no riepām. Tas ir ļoti svarīgi! Izskaidrot to iedzīvotājiem, ietekmēt ceļu satiksmes drošību, samazināt negadījumu skaitu – tā ir mūsu misija un mērķis. Ar Michelin mēs paplašinājām uzņēmuma produktu portfeli ar vēl vienu premium klases zīmolu. Tagad mūsu klientiem ir vēl plašākas iespējas baudīt drošas augstākās raudzes riepas.

  Gaume

  Mana gaume attiecībā uz mākslu ir ļoti daudzveidīga. Grāmata, kas jau vairākus gadus mani iedvesmo, ir rabīna Menahema Mendla Šnejersona "Uz pilnvērtīgu dzīvi". Tās ir pārdomas par dzīvi visos dzīves aspektos – no dzimšanas līdz mūža beigām, pārdomas par ķermeni un dvēseli, par attiecībām, mīlestību, bērniem, mācībām, darbu un to svarīgāko, kam jābūt jēgpilnā dzīvē.

  Aizraujos arī ar Robina Šarmas grāmatām un lekcijām. Es dievinu labu mūziku – no džeza līdz house. Mani iedvesmo enerģiski mūzikas ritmi, no kuriem gribas lēkt kājās, dejot, kustēties un dzīvot. Savukārt, runājot par kino, no pēdējām filmām man patika The Theory of Everything.

  Nākotne

  Godīgi sakot, es par to nedomāju. Es dzīvoju un baudu dzīvi šeit un tagad. Kādreiz man bija sapnis par māju kalnos un tādu mierīgu dzīvi. Sēžot skaistā kalnā, («Сидя на красивом холме»), kā dzied Boriss Grebenščikovs. Izskatās, ka tādai dzīvei tomēr neesmu tagad gatavs un laikam nebūšu arī pēc 20 gadiem.

  Uzziņai

  Jevgēnijs Kopilkovs

  Dzimis 1972. gadā Rīgā

  Izglītība: augstākā tehniskā, RTU

  SIA Latakko dibinātājs, valdes loceklis

  Latakko holdinga galvenie darbības virzieni ir automašīnu un motociklu riepu, vieglmetāla disku, akumulatoru un eļļu imports un tirdzniecība. Tas pārstāv vairāk nekā 40 starptautiskus zīmolus. Tajā strādā 250 darbinieku. Latakko holdinga konsolidētie neauditētie finanšu rezultāti liecina, ka uzņēmuma apgrozījums 2013. gadā sasniedzis 53,6 milj. eiro. Uzņēmuma peļņa atskaites periodā bija 1,5 milj. eiro. Pērn Lietuvā un Igaunijā tika atvērti 30 jauni riepu centri Pirelli Key Point un Hankook Masters tīklos.

  Intervijas publikācija - 2015. gada maijs

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+