• Grīziņkalnā un Klusajā centrā ieviesīs ātruma ierobežojumu 30 km/h

  Satiksmes drošība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  10. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Rīgas domes Satiksmes departaments
  Gājēju un citu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošības uzlabošanai, kā arī transporta radītā trokšņa samazināšanai, sākot no 11. marta, Grīziņkalna apkaimē tiks ierīkota ātruma ierobežojuma 30 km/h zona, savukārt no 16. marta šādas izmaiņas tiks veiktas divās Klusā centra teritorijās.

  Ātruma ierobežojuma zona Grīziņkalnā tiks ieviesta teritorijā starp Aleksandra Čaka ielu, Pērnavas ielu, Jāņa Asara ielu, Avotu ielu un Matīsa ielu. Minētajās ielās, kā arī Tallinas ielā atļautais braukšanas ātrums saglabāsies nemainīgs. Jaunās satiksmes organizācijas izmaiņas attieksies uz teritoriju starp minētajās ielām (skatīt Grīziņkalna satiksmes organizācijas shēmu).

  Klusā centra apkaimē ātruma ierobežojumu zonas tiks ieviestas divās vietās:

  1. Teritorijā starp Kalpaka bulvāri, Pulkveža Brieža ielu, Hanzas ielu un Krišjāņa Valdemāra ielu. Minētajās ielās atļautais braukšanas ātrums saglabāsies nemainīgs, savukārt ātruma ierobežojums 30 km/h attieksies uz teritoriju starp minētajās ielām.
  2. Teritorijā starp Elizabetes ielu, Eksporta ielu, Hanzas ielu un Pulkveža Brieža ielu. Minētajās ielās atļautais braukšanas ātrums saglabāsies nemainīgs, savukārt ātruma ierobežojums 30 km/h attieksies uz teritoriju starp minētajās ielām (skatīt Klusā centra teritoriju satiksmes organizācijas shēmu).

  Lai pieņemtu šādu lēmumu, tiek ņemti vērā vairāki satiksmes drošību ietekmējoši faktori – vai ielas ir pārblīvētas ar stāvošu transportu, tiek vērtēts brauktuvju un ietvju platums, izglītības iestāžu esamība, krustojumu un līkumu pārredzamība, transportlīdzekļu, gājēju, velosipēdistu intensitāte un citi aspekti.

  Šādas zonas Rīgas ielās pakāpeniski tiks ieviestas arī turpmāk, īpaši apkaimju ielās, kur ir privātmājas un vēsturiski nav izbūvētas ietves.

  Aicinām autovadītājiem būt vērīgiem un sekot līdzi satiksmes organizācijas izmaiņām.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+