• Šobrīd

  weather img

  Rīga +2°C Mākoņains, ZR vējš, 3.09 m/s

  CSDD organizēs bezmaksas ziemas braukšanas apmācības

  Satiksmes drošība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  29. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: CSDD
  Latvijā ir iestājusies ziema, ceļi ir kļuvuši slideni un drošas braukšanas eksperti aicina autovadītājus pārslēgt savu domāšanu uz ziemas režīmu. Mainoties laikapstākļiem, ir jāmainās arī autovadītāju domāšanai – ir jāapzinās, ka transportlīdzeklis ziemas apstākļos un uz slidena ceļa uzvedīsies citādi nekā vasarā.

  Līdz ar to, lai uzlabotu un pilnveidotu autovadītāju prasmes vadīt auto ziemas apstākļos VAS «Ceļu satiksmes drošības direkcija» (CSDD) aicina autovadītājus pieteikties bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijām. Šajā ziemas sezonā tās tiks organizētas deviņās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Madonā, Talsos un Liepājā.

  Konsultācijas tiks uzsāktas Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē (Biķernieku trasē) šo piektdien, 2.decembrī. Drīzumā tiks izziņoti konsultāciju norises laiki arī pārējās pilsētās.

  Rīgā, sākot no 2.decembra (2. – 4. decembris un 8. – 11.decembris) katru dienu būs pieejami trīs nodarbību laiki, kad interesenti varēs piedalīties bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijā pēc iepriekšēja pieraksta. Nodarbību laiki darba dienās 14.00, 16.00 un 18.00 un brīvdienās 11.00, 13.00 un 15.00.

  Pieteikšanās nodarbībām Rīgā, Biķernieku trasē, zvanot pa tālruni – 20777222. (Pieteikšanās darba dienās no plkst. 9.00–17.00). Pasākums paredzēts fiziskām personām un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta – viens zvans – viena rezervācija vienai personai.

  Svarīga informācija dalībniekiem

  Vienas nodarbības laiks: stunda un 30 minūtes.

  Nosacījumi: nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar ziemas riepām ar derīgu tehnisko apskati un obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā.

  Svarīgi! Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu nodarbību, lūgums sniegt informāciju uz norādīto tālruni – 20777222, lai varētu operatīvi piedāvāt vietu citiem pretendentiem.

  Konsultācijas šajā ziemas sezonā Latvijas autobraucējiem tiks nodrošinātas kopumā deviņās Latvijas pilsētās – bez Rīgas, arī Jelgavā, Siguldā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Madonā, Talsos un Liepājā. Norises laiki citās pilsētās tiks izziņoti iepriekš.

  Nodarbību dalībniekiem tiks skaidroti drošas braukšanas pamatnosacījumi, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanai ziemas apstākļos.

  Informējam, ka pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Uzņemtie foto un video materiāli var tikt izmantoti publicitātei. Ierodoties uz pasākumu, jūs apliecināt, ka jums pret to nav iebildumu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+