• Ceļošana ar auto – kādi ir potenciālie riski?

  Ceļojums ar auto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  3. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Plānojot atvaļinājumu šovasar, aizvien vairāk cilvēku apsver iespēju ceļot ar automašīnu. Prāmju operatora DFDS gada sākumā veiktā aptauja liecina, ka gandrīz 40 % Latvijas iedzīvotāju pandēmijas laikā izvēlētos automašīnu, nevis vilcienu, autobusu vai lidmašīnu, kā transporta līdzekli.

  Latvieši, kuri brauc uz ārzemēm ar auto, piemēram, Vācijas virzienā, tranzītā šķērso gan Lietuvu, gan Poliju. Taču dažkārt ceļotāji pilnībā nenovērtē potenciālos riskus un papildu ceļa izmaksas, kas rodas šķērsojot vairākas valstis.

  Vai garie ceļojumi ir bīstami?

  Ne tikai Latvijas, bet arī citu Baltijas valstu iedzīvotāji bieži ceļo caur Poliju, lai sasniegtu Eiropas pilsētas, taču tiek aizmirsts, ka garā ceļojuma laikā piedzīvotais nogurums var izraisīt bīstamas situācijas uz ceļiem.

  Pēc Eiropas Komisijas 2019. gada datiem, Zviedrijā ir salīdzinoši zems bojā gājušo skaits uz miljonu iedzīvotāju, bet savukārt Polija ir trešajā vietā pēc autoavārijās bojāgājušo skaita uz miljonu iedzīvotāju. Viens no skaidrojumiem varētu būt, ka Zviedrijā tiek ieceļots bieži izmantojot jūras ceļus un tādejādi samazinot stundu skaitu, kas jāpavada pie stūres.

  Pēc Centrāleiropas Veselības žurnāla pētījuma datiem, lielākā daļa negadījumu ar bojāgājušajiem, piemēram, uz Polijas ceļiem, notiek svētku laikā un brīvdienās – piektdienās un sestdienās -  laikā, kad palielinās pasažieru skaits uz ceļiem.

  Visvairāk negadījumu Polijā notiek tieši labvēlīgos laika apstākļos, dienasgaismā un uz sausa ceļa.

  Eksperti uzsver, ka labi laika apstākļi mazina koncentrāciju un liek autovadītājiem neievērot noteikumus uz ceļiem un, pats galvenais, mudina vadītājus pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Tāpat autovadītāji, kas šķērso Poliju, norāda uz salīdzinoši lielo satiksmes plūsmu. Caur Poliju vijas galvenā smagā transportlīdzekļa maģistrāle, kas savieno Eiropas austrumus ar rietumiem, un, lai arī parasti Polijā ceļu remonti tiek veikti salīdzinoši ātri, dažkārt ceļi tiek slēgti. Īpaši tas ir raksturīgs vasarā, kad remontdarbi tiek veikti brīvdienās.

  Neskaidrā pandēmijas situācija

  Vēl viens svarīgs aspekts, kam ir vērts pievērst uzmanību, ir sarežģītā epidemioloģiskā situācija.

  Lietuvā situācija lēnām uzlabojas un no 1. jūnija tiek būtiski mīkstināti Covid-19 ierobežojumi. Pēdējā laikā inficēto skaits arī krītas un 14 dienu kumulatīvais rādītājs nokrities zem 300, līdz ar to situāciju pagaidām var raksturot kā stabilu. Taču tas nenozīmē, ka ceļojot nav jāievēro vairāki noteikumi, joprojām ir jāseko līdzi mainīgajai aktuālākajai informācijai.

  Piemēram, pašlaik, ja šķērsojat valsti tranzītā, nav jāievēro pašizolācija, taču situācija var ātri mainīties.

  Arī Polijā, pēc Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centra datiem, situācija tiek vērtēta kā stabila, bet joprojām pastāv prasības valkāt maskas sabiedriskajās vietās un, lai valstī ieceļotu, nepieciešams uzradīt negatīvu Covid-19 testu 48 stundas pirms ieceļošanas valstī vai arī jāuzrāda pabeigta vakcinācijas cikla sertifikāts.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē