• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Skaidrs, DA vējš, 1.03 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Volkswagen samazinās elektroauto cenu, pārejot uz vienotu akumulatoru elementu

  Elektroauto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  16. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Volkswagen Group prezentējusi tehnoloģiju stratēģiju akumulatoriem un elektrisko automobiļu uzlādei līdz 2030. gadam. Šīs stratēģijas mērķis ir būtiski samazināt akumulatoru sarežģītību un ražošanas izmaksas, lai padarītu elektriskos automobiļus pievilcīgākus un pieejamākus pēc iespējas vairāk cilvēkiem.

  Tajā pat laikā grupa plāno nodrošināt akumulatora elementu piegādes pēc 2025. gada. Jaunais prizmatiskais vienotais elements piedāvās arī labākus apstākļus pārejai uz cietvielu elementu, kas ir nākamais milzu lēciens akumulatoru tehnoloģijās. Eiropā vien līdz desmitgades beigām paredzēts izveidot sešas tā dēvētās gigaražotnes, kuru kopējais ražošanas apjoms veidos 240 GWh.

  Volkswagen arī aktīvi veicina plaši pieejamu ātrās uzlādes staciju tīklu izveidi pasaulē un cer Eiropā līdz 2025. gadam kopā ar partneriem pārvaldīt aptuveni 18 000 sabiedriski pieejamus ātrās uzlādes punktus.

  Volkswagen vēlas ievērojami palielināt akumulatoru elementu ražošanu Eiropā

  Grupa aktīvi veicina ražošanas iespēju attīstīšanu Eiropā, lai spētu apmierināt pieaugošo pieprasījumu pēc akumulatoru elementiem. Sagaidāms, ka sešas jaunās rūpnīcas pēc to izveides ražos elementus ar kopējo energovērtību 240 GWH gadā. Tādējādi Volkswagen aktīvi veicinās Eiropas Savienības Zaļajā kursā noteikto mērķu sasniegšanu. Pirmās divas rūpnīcas darbosies Zviedrijas pilsētā Šellefteo un Zalcgiterā.

  Šobrīd Volkswagen Zalcgiterā pārvaldītā gigarūpnīca no 2025. gada ražos liela apjoma segmentam paredzētus jaunus vienotos akumulatora elementus un attīstīs apstrādes, izstrādes un ķīmijas inovācijas. Šī pārveide sniegs ievērojamus ietaupījumus un samazinās ražošanas sarežģītību. Abas gigarūpnīcas darbinās no atjaunīgiem energoresursiem iegūta elektroenerģija.

  Jaunais vienotais akumulatoru elements no 2023. gada nodrošinās milzīgus izmaksu ietaupījumus

  Volkswagen plāno samazināt akumulatoru izmaksas un sarežģītību, vienlaikus palielinot to nobraukšanas distanci un veiktspēju. Bez plānotās iekšējās ražošanas ievērojami izmaksu ieguvumi sagaidāmi, galvenokārt pateicoties jaunajam vienotajam akumulatoru elementam. Sagaidāms, ka tas tirgū tiks laists no 2023. gada, bet līdz 2030. gadam tas tiks uzstādīts līdz pat 80% visu grupas zīmolu elektrisko automobiļu. Papildus ietaupījumi tiks iegūti, optimizējot elementa tipu un ieviešot inovatīvas ražošanas metodes, kā arī pastāvīgi otrreizēju pārstrādi.

  Tādējādi Volkswagen vēlas pakāpeniski samazināt akumulatoru izmaksas sākuma līmeņa segmentā pat par 50% un liela apjoma segmentā pat par 30%. “Mēs izmantosim savus ietaupījumus, lai sniegtu ieguvumus arī klientiem. Mēs vidēji samazināsim akumulatoru sistēmu izmaksas ievērojami zem 100 eiro par kilovatstundu. Tādējādi e-mobilitāte beidzot kļūs pieejama un būs dominējošā piedziņas tehnoloģija,” saka par tehnoloģijām atbildīgais Volkswagen Group valdes loceklis Tomass Šmāls (Thomas Schmall).

  Vērtību tīkla integrācija

  Volkswagen grupa kopā ar izraudzītiem stratēģiskajiem partneriem vēlas nodrošināt ilgtermiņa elementu piegādes savam elektroauto klāstam. Papildus ieguvumiem izmaksu samazināšanās ziņā gaidāms arī progress attiecībā uzglabāšanas jaudu un ātras uzlādes iespējām. Jaunais prizmatiskais vienotais elements piedāvā arī labākus apstākļus pārejai uz cietvielu elementu, kas ir nākamais milzu lēciens akumulatoru tehnoloģijās, kuru Volkswagen gaida desmitgades vidū.

  Ātrās uzlādes staciju tīkla paplašināšana Eiropā

  Volkswagen akumulatoru ofensīvu papildina liela apjoma ātrās uzlādes staciju tīkla izvēršana. Kopā ar partneriem uzņēmums cer Eiropā līdz 2025. gadam pārvaldīt aptuveni 18 000 sabiedriski pieejamus ātrās uzlādes punktus. Tas paredz pieckārtīgu ātrās uzlādes staciju skaita palielināšanu salīdzinājumā ar šodienu un atbilst aptuveni trešdaļai no kopējā pieprasījuma, kas prognozēts kontinentam 2025. gadā.

  Volkswagen elektriskos automobiļus iekļauj enerģētikas sistēmā

  Volkswagen nākotnē paredzējis elektriskos automobiļus iekļaut privātajā, komerciālajā un sabiedriskajā enerģētikas sistēmā. Tādējādi no saules energosistēmas iegūtu videi draudzīgu elektroenerģiju būs iespējams uzglabāt automobilī un atgriezt to mājokļa tīklā, ja būs šāda nepieciešamība.

  Klienti būs ne tikai neatkarīgāki no sabiedriskās energosistēmas, bet viņi arī ietaupīs naudu un samazinās CO2 izmešus. Uz Volkswagen izstrādātās MEB platformas balstītie modeļi šo tehnoloģiju atbalstīs no 2022. gada. Volkswagen arī sniegs pilnīgu piedāvājumu ar visiem moduļiem un digitālajiem pakalpojumiem – sākot no divvirziena sienas moduļa un beidzot ar enerģijas pārvaldi. Drīzumā šī tehnoloģija tiks izmantota arī lielākā apmērā, piemēram, dzīvojamās mājās, uzņēmumos un vispārējos energotīklos.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+