• Šobrīd

  weather img

  Rīga +9°C Viegls lietus, D/DR vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  5 drošas braukšanas likumi, kas autovadītājiem jāievēro ziemas periodā

  Droša braukšana
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  5. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Ziemas periodā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jo sals un nokrišņi var radīt apgrūtinošus braukšanas apstākļus. Šajā laikā palielinās satiksmes negadījumu skaits. Lūk, pieci būtiski ieteikumi, ko katram autovadītājam ir vērts sev atgādināt un ievērot, vadot auto ziemā.

  1. Ievērot drošu ātrumu un atbilstošu distanci

  Drošs ātrums un atbilstoša distance starp satiksmes dalībniekiem ziemas apstākļos ievērojami samazina avāriju iespējamību. Tie ir drošas braukšanas pamatpasākumi, kas palīdzēs kontrolēt spēkratu, ļaujot autovadītājam būt gatavam gadījumiem, ja uz ceļa rodas pēkšņas un bīstamas situācijas – piemēram, apledojuši ceļa posmi, pēkšņi līkumi vai bojātas ceļa virsmas, kas nokrišņu dēļ var uzreiz netikt pamanītas.

  2. Apzināties, ka pārāk lēna braukšana var radīt bīstamas situācijas

  Protams, braukšana pārdroši lielā ātrumā ir visbīstamākais, ko darīt ziemas periodā, kad ceļi ir slideni, tomēr jāatceras, ka arī pārspīlēti lēna braukšana ziemas laikā ir bīstamāka nekā jebkurā citā sezonā. Transportlīdzekļi, kas brauc pārāk lēni, ietekmē citus satiksmes dalībniekus, apgrūtinot to pārvietošanos optimālā ātrumā. Šādas situācijas var beigties ar sadursmi.

  Par to, ka izvēlētais ātrums ir pārāk lēns, parasti liecina apdzīšana – ja autovadītājs ir novērojis, ka viņu vairākkārt ir apdzinuši citi satiksmes dalībnieki, braukšanas ātrumu ieteicams palielināt, lai iekļautos kopējā satiksmes intensitātē un neradītu avāriju riskus.

  3. Auto apkopē lielāko uzmanību pievērst atbilstošām riepām un akumulatora darbspējai

  Sagatavojot auto ziemai, vispirms jāpārliecinās, ka spēkratam ir nomainītas ziemas riepas un ka tām ir atbilstošs spiediens. Otrkārt, jāpārliecinās, ka akumulators ir darba kārtībā. Nepareizs spiediens riepās rada sliktāku saķeri ar ceļu, bremzēšanas ceļš kļūst garāks, kā arī rodas riepu plīsumu riski.

  Būtiski atcerēties, ka, pazeminoties gaisa temperatūrai, var pazemināties arī gaisa spiediens riepās – šī iemesla dēļ ziemas periodā autovadītājiem ieteicams spiedienu riepās pārbaudīt ik nedēļu.

  Tieši nepareizs spiediens riepās ir biežs avārijas situāciju izraisītājs.

  Zema temperatūra vai biežas temperatūras svārstības var arī ietekmēt akumulatora darbību, tāpēc ir svarīgi pārbaudīt spēkrata akumulatoru vēl pirms sala iestāšanās, pārliecinoties, ka tas ir darba kārtībā un nepievils ziemas periodā. Jāatceras, ka aukstajos rītos arī jāļauj akumulatoram uzsilt, lai netraucēti varētu uzsākt braukšanu.

  Ziemas sezonā ieteicams arī automašīnai sarūpēt jaunas vējstikla slotiņas, kā arī pārliecināties, ka ar ziemai paredzēto līdzekli ir pietiekami uzpildīta stiklu tīrīšanas šķidruma tvertne, lai vējstikls vienmēr būtu tīrs, neierobežojot redzamību.

  4. Pareizi noregulēt gaismas

  Ziemas periods ir gada tumšākais laiks, tāpēc ir īpaši svarīgi pareizi noregulēt auto gaismas. Liela uzmanība jāpievērš tālo gaismu regulēšanai, parūpējoties par pareizu gaismas leņķi, lai nepieļautu situācijas, ka citi autovadītāji tiek apžilbināti.

  Ieteicams arī pārliecināties, ka miglas lukturi ir darba kārtībā.

  Ziemas periodā tie var noderēt, jo priekšējie lukturi un tālās gaismas nav piemērotas izmantošanai biezā miglā vai stipras snigšanas laikā. Tas skaidrojams ar to, ka gaisma atstaro nokrišņu daļiņas gaisā, apgrūtinot redzamību.

  5. Iepriekš sagatavoties reaģēt bīstamās situācijās

  Pirms ziemas perioda autovadītājiem, īpaši nepieredzējušiem, ieteicams drošos apstākļos, piemēram, kopā ar braukšanas instruktoru, izmēģināt rīcību bīstamās situācijās. Proti, saprast, kā kontrolēt spēkratu, piemēram, saneses vai spēkrata slīdes gadījumā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+