• Vikingu audzināts mednieks — norvēģu pelēkais aļņusuns

  Suņi
  Vineta Vizule
  9. marts
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Bezbailīgs mednieks, fiziski izturīgs un raksturā ļoti draudzīgs – tāds ir norvēģu pelēkais aļņusuns.
  Nākamais: Piederīgs špiciem

  Norvēģijā šie suņi ir nacionālais lepnums, to izcelsmi saista ar vikingu laikmetu, un, kā paredz vietējie likumi, Norvēģijas aizsardzības ministram kara gadījumā ir tiesības izsludināt visu privātā īpašumā turēto aļņusuņu mobilizāciju.

  Uzskata, ka norvēģu pelēkie aļņusuņi kā šķirne pastāv jau vairākus tūkstošus gadu. Rietumnorvēģijā kādā senā alā atrasti no akmens darināti vikingu ieroči, bet tiem līdzās aļņusuņa skelets. Leģendas vēsta, ka vikingus pavadošie suņi esot saimniekam bijuši tik ļoti pieķērušies, ka tad, ja saimnieks cīņās gājis bojā, arī suns vairs nav bijis spējīgs dzīvot ilgāk.

  Par šiem vikingu līdzgaitniekiem mēdz arī teikt, ka tos gadu gaitā veidojuši nevis prasmīgi selekcionāri, bet gan pati māte daba. Mūsdienu aļņusuņa robustais augums un uzticīgais raksturs pielāgojies tai videi, kurā mituši viņu priekšteči – aļņu un lāču mednieku uzticamie pavadoņi.

  Izpētot aļņusuņa DNS, zinātnieki izvirzījuši hipotēzi, ka šie ziemeļos mītošo suņu tāltālie senči varētu būt cēlušies, savulaik sakrustojoties savvaļas vilcenei ar mājas suni. Tāpēc arī tiem ir tik izteikti medību instinkti, bet vienlaikus – draudzīga attieksme pret cilvēkiem. Arī suņu raksturs pielāgojies mednieku vajadzībām – tie ir enerģiski, samērā neatkarīgi un gudri jau no dabas.

  Nākamā lapa

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē