• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Daļēji apmācies, DR vējš, 4.12 m/s

  Vāc parakstus par reāla cietumsoda piemērošanu dzīvnieku pāridarītājiem

  Mājdzīvnieki
  Santa.lv
  Santa.lv
  2. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv notiek parakstu vākšana, lai piemērotu likumā paredzētos cietumsodus dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām.

  Iniciatīvas pieteikumā lasāms: "Latvijas tiesu sistēmas ilgstošā nihilistiskā attieksme, nepiemērojot likumā paredzētos cietumsodus dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām, dzīvnieku mocītājos ir radījusi nesodāmības un visatļautības sajūtu. Sajūtu, ka dzīvība ir nevērtīga. Statistika ir biedējoša un nepielūdzama: jau 2023. gada pirmā ceturkšņa laikā vien esam sasnieguši pagājušā gada apjomus dzīvnieku slepkavību ziņā."

  Kā piemēri neatbilstoša soda saņemšanai minēti sabiedrībā plaši izskanējušie gadījumi – par suņa nosišanu ar nūju piemērots četru mēnešu cietumsods, par suņa noslīcināšanu vannā – piecu mēnešu nosacīts sods. 

  Ar video uzrunu sociālajos tīklos iniciatīvu atbaltījušas: Zanda Paeglīte (dzīvnieku aizsardzības biedrība Zanimal Hope), Jeļena Rumjanceva (dzīvnieku aizsardzības biedrība Animal Rights Association B. & T.), Andra Tomase (dzīvnieku aizsardzības biedrība Ar sirdi delnā), Gundega Bidere (DzaB Ķepu-ķepā), Jeļena Videviča (dzīvnieku aizsardzības biedrība Nepērc Adoptē), Linda Novicka (nodibinājums Dzīvnieku policija), Inga Plaude (dzīvnieku aizsardzības biedrība Vidzemes ķepas), Evita Kalēja (biedrība Ķepu draugs), Liene Kārkliņa (Cēsu dzīvnieku aizsardzības biedrība) un Ilze Džonsone (biedrība Dzīvnieku pansija Ulubele).

  Iniciatīvu iespējams parakstīt Manabalss.lv

  Lai gan jau ir sasniegts nepieciešamais parakstu skaits, autori lūdz turpināt atbalstīt iniciatīvu, tādējādi apliecinot tās nozīmību Latvijas sabiedrībā. 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē