Uz Franciju devušies seši Rīgas zoodārza filiāles Cīruļi vilki

Latvijas daba
Līga Stirna
Līga Stirna
21. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Māris Lielkalns/Rīgas Zoodārzs
Uz Franciju, EcoZonia zooloģisko dārzu, ir devušies seši jauni vilki, kas dzimuši Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē Cīruļi.

Uz Franciju aizbraukuši seši 2018. un 2019. gadā dzimuši jaunie Rīgas Zoodārza filiāles vilki. «Novēlam mūsu pelēčiem veiksmīgu ceļu un iespējami ātri apgūt franču valodu!» teikts zoodārza paziņojumā Facebook.

Cīruļos turpina dzīvot vilku ģimene – tēvs Ķoniņš, māte Alīze, pērnā gada jaunuļi un trīs vecākas meitas, kas palīdz pieskatīt jaunākos brāļus un māsas.

EcoZonia, kas atrodas Francijas dienvidos, netālu no Perpiņanas ir Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA ) biedrs un par vienu no saviem uzdevumiem izvirza līdzdalību Eiropas lielo plēsēju – lāču, lūšu un vilku – saglabāšanā. Šobrīd ekoparkā dzīvo 17 dažādu sugu plēsēji.

Parks aizņem 26 hektārus lielu teritoriju un ir sadalīts piecās ekotelpās – Āfrikas, Sibīrijas, Eiropas, Birmas un inku zemes. Nosaukums «dzīvnieku ekoparks» ir unikāls Eiropā un uzsver EcoZonia galveno mērķi: ierobežot parka ietekmi uz vidi un jo īpaši uz vietējiem dabas resursiem: ūdeni, floru un faunu, enerģijas patēriņu. Tajā notiek arī dažādas apmācības programmas.

«Kā sugu saglabāšanas, izpētes un izpratnes centram mūsu redzējums ir tāda pasaule, kurā cilvēks ciena plēsējus, savvaļas dabas simbolus,» teikts parka mājas lapā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+