Šķiršanās un suns — vai dzīvnieks atcerēsies tavu bijušo?

Suņa uzvedība
Zane Piļka-Karaļeviča
31. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Pārmaiņu vēji

Pirms faktiskās attiecību sabrukšanas parasti ir dažas nedēļas vai mēneši, kad pāris jūt, ka attiecībās viss jūk un brūk, un nav neviena redzama iemesla, lai glābtu šo savienību. Viņi nemitīgi strīdas, mēģinot viens otram pierādīt savu taisnību.

Taču jūs neesat vienīgās dzīvās būtnes, kas saprot, ka kaut kas nav kārtībā. Pētījumi pierādījuši, ka mūsu mājdzīvnieki lieliski zina, kad mēs esam laimīgi, saskumuši, dusmīgi vai satraukti. Viņi var noteikt vismazākās ķīmiskās izmaiņas mūsu ķermenī, izmantojot savu smalko ožu.

Tātad jau pirms attiecību kraha suni ietekmē negatīvās emocijas, kas lidinās pa māju.

Viņš saprot, ka jūs abi jūtaties nožēlojami, bet nezina – kāpēc. Suņa pasaulē nav tāda jēdziena kā šķiršanās. Un nav arī veida, kā jūs viņam varat paskaidrot, kas notiek. Visa šī spriedze, strīdi un kliegšana negatīvi ietekmē jūsu suni jau ilgi pirms galējā punkta attiecībās.

Papildus tam, ka esi nelaimīgs un apbēdināts, iespējams, tu vairs neievēro iedibināto dienas kārtību – nedodies vairs ilgās pastaigās vakarā, jo esi nolēmis palikt darbā ilgāk un strādāt virsstundas, lai izvairītos no klaigāšanas mājā. Bieži aizmirsti laikus pabarot suni, jo tavs prāts ir aizņemts ar citām lietām.

Tāpēc nebrīnies, ja sunim sāk parādīties stresa simptomi:

  • apetītes trūkums,
  • destruktīva uzvedība,
  • caureja vai aizcietējumi,
  • miegainība,
  • riešana (biežāk nekā parasti).

Nākamā lapa

1/6Pārmaiņu vēji

Lasi citur

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs