Neparastais Amerikas indiāņu skaistulis — Katahulas leopardsuns

Suņu šķirnes
Zane Piļka-Karaļeviča
7. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: INNA GRINN

Nepieciešama fiziska slodze

Katahulas leopardsuns ir universāls suns – viņu var izmantot meklēšanas darbos, medībās, apsardzē, sportā, dažādās disciplīnās kinoloģijā, kā – kursings, kanikross, adžiliti, skidžorings, baikdžorings u. c. Jā, šis suns domāts sportiskiem un aktīviem cilvēkiem – dīvānā gulšņātājiem labāk izvēlēties kādu citu suņu šķirni.

Leopardsuņi dievina pastaigas svaigā gaisā, dabu, pārgājienus, ceļojumus un sportu. To gan var teikt par vairumu šķirņu, tomēr katahula ir īpašs – īsta enerģijas bumba, kas nekad nenogurst.

Katahulām nepieciešama ne tikai fiziska, bet arī prāta slodze.

«Viņiem ir ļoti attīstīts mednieka instinkts, tāpēc suņi pastiprināti pievērš uzmanību savvaļas dzīvnieku smaržai un cenšas tai sekot,» norāda Marta. Šī iemesla dēļ, dodoties pastaigā uz mežu, drošības labad suni no pavadas nevajadzētu laist vaļā.

Lai arī katahulieši nav maza izmēra sunīši, tos bez problēmām var turēt arī dzīvoklī. «Galvenais ir regulāri ar suni nodarboties un veltīt viņam pietiekami daudz laika. Viņi dievina savu ģimeni un ar piesardzību izturas pret svešiniekiem. Nē, suņi nav agresīvi, vienkārši tiem nepatīk kontaktēties ar svešiem cilvēkiem,» katahulas raksturo Marta.

Viņa gan atzīst, ka sastapusi arī ļoti miermīlīgus un komunikablus leopardsuņus, kuri ar visiem grib draudzēties un bučoties. Katahulas lieliski sadzīvo ar tiem, ar kuriem izauguši kopā. «Pieaudzis suns var kaut kā negatīvi noreaģēt, piemēram, uz kaķi vai kādu mazāka izmēra sugas brāli. Dažkārt katahula var agresīvi izturēties pret citiem vīriešu kārtas suņiem. Taču, ja suni pareizi audzina, problēmām nevajadzētu rasties.»

Nākamā lapa

3/5Nepieciešama fiziska slodze

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+