Neparastais Amerikas indiāņu skaistulis — Katahulas leopardsuns

Suņu šķirnes
Zane Piļka-Karaļeviča
7. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: INNA GRINN

Ilgi lolots sapnis

«Kas tas par suni?» nereti jautā garāmgājēji, kad uz ielas ierauga šo skaistā kažoka krāsojuma suni ar debeszilajām acīm. Uzzinot šķirnes nosaukumu, vairums izbrīnā iepleš acis – vai tiešām tāds pasaulē arī ir?

Katahulas leopardsuns Latvijā diemžēl daudziem nav zināms vai arī zināms, bet ļoti virspusēji. Daudziem nav pat priekšstata, kā šī šķirne izskatās un kādiem mērķiem tikusi radīta. Marta stāsta, ka pirmo reizi šī suņa attēlu ieraudzījusi internetā pirms desmit gadiem.

«Mani ļoti ieinteresēja šī šķirne, un sāku to pētīt. Izrādījās, ka šie suņi lielākoties sastopami Amerikā, Eiropā tolaik neatradu nevienu audzētavu, kur Katahulas leopardsuni varētu iegādāties,» norāda Marta. «Tā šis suns man arī palika nepiepildīts sapnis. Atceros, ka izdrukāju Katahulas leopardsuņa fotogrāfiju un pieliku pie sienas. Taču pēc kaut kāda laika, kad mans aitusuns bija devies uz citiem medību laukiem, atkal sāku katahulas meklējumus un atradu šīs šķirnes audzētavas Slovākijā, Čehijā un Ungārijā,» stāsta Marta, skaidrojot, ka pirmo reizi Eiropā Katahulas leopardsuņi tika ievesti tikai 2000. gadā Čehijā.

«Informācijas par šķirni tobrīd bija ļoti maz. Taču savu izvēli izdarīju par labu Slovākijas audzētavai. Un tā mans ilgi lolotais sapnis kļuva par realitāti, un es atvedu uz Latviju Rodeo.» Tas bija pirms trim gadiem, un tolaik Rodeo bija vienīgais šīs šķirnes pārstāvis ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. «Vēlāk pie mums tika ievests vēl viens kucēns no Krievijas (pirmais metiens šajā valstī), to iegādājās mednieki darbam. Pagājušajā gadā iegādājos Katahulas meitenīti Tikkiju no Vācijas. Viens katahulietis dzīvo Igaunijā, atvests no Slovākijas, un divi šīs šķirnes suņi mīt Lietuvā, atvesti no Slovākijas un Polijas,» Baltijā sastopamos Katahulas leopardsuņus uzskaita Marta.  

Nākamā lapa

1/5Ilgi lolots sapnis

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+