Labsirdīgais poļu lācis

Suņu šķirnes
Veronika Viļuma
28. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Ļaujiet draudzēties!

Polijas Podhales aitusuni (pazīstams arī kā Tatru kalnu suns) pareizi audzinot, atklājas viņa brīnišķīgais un labdabīgais raksturs. Ne velti šis suns, kurš savulaik radināts pie nopietna darba, kļuvis iemīļots ģimenēs.

«Podhalietis ir cilvēku suns, viņam vajag uzmanību. Ja ir socializācija, pastaigas, mīlestība, tad šis suns būs ideāls draugs,» stāsta Sandra. Svarīgi pavadīt laiku ar suni, ļaut draudzēties ar cilvēkiem. Ja mājās atnāk kāds svešinieks, ļaut, lai viņš nedaudz pakomunicē ar suni. «Tad podhalietis izaug ar stabilu psihi un viss ir kārtībā. Šie suņi ir ļoti mierīgi un nosvērti, nav agresīvi, taču tas ir ļoti atkarīgs arī no vides. Ja saimnieks pats ir nervozs, agresīvs un grib, lai suns ir tikai sargs, nav jābrīnās, ka suns kļūst nikns. Pat podhalietis,» piezīmē Sandra.

Ja jaunajiem saimniekiem nav pieredzes suņu audzināšanā, ieteicams apmeklēt kucēnu un suņu skoliņu.

Pret šiem suņiem saimnieks nedrīkst būt pārāk stingrs, jābūt pozitīvam līderim – godīgam, mīlošam – un konsekventi jāievēro izvirzītie noteikumi.

«Podhalieši labi pakļaujas dresūrai, bet, ja ilgstoši tiek atkārtota viena un tā pati komanda, suns uzdevumu vairs nepilda, jo neredz tam jēgu. Šī arī nav šķirne, kam patīk dzīties pakaļ pamestai bumbiņai vai kociņam. Šādas izklaides viņus neinteresē. Skatīsies virsū un domās – ko tu īsti gribi no manis? Tāpat viņi nav paredzēti aktīvai skriešanai – blakus velosipēdam vai skrējienā pavadot saimnieku,» personības iezīmes uzskaita Sandra, piebilstot, ka šie suņi labi sadzīvo gan ar citiem četrkājainajiem, gan bērniem.

Viņa gan atgādina – neraugoties uz to, ka podhalietis mīl mazuļus un ir ļoti labsirdīgs, jāatceras, ka suns ir dzīvnieks, un nevienas šķirnes pārstāvi nevajadzētu atstāt vienatnē ar maziem bērniem.

Raksta turpinājums:

Nākamā lapa

2/4Ļaujiet draudzēties!

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+