droši pārvadāt suni automašīnā?

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
20. jūnijs, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pexels
Kas par suņa dzīvi! Kad četrkājainais draugs pošas līdzi, tas nevar pats izvēlēties sēdvietu. Ceļojumam neder ne šoferim blakusesošais krēsls, ne aizmugures dīvāns, kur pat mazākais suņuks bez nostiprināšanas var kļūt par nāvējošu šāviņu… Lai suņa pārvadāšana automašīnā būtu droša, esam sagatavojuši vairākus padomus.

Gatavojoties izbraucieniem brīvā dabā, suņu saimniekiem vajadzētu būt prātīgiem. Protams, ir jauki Džeri kā īstenu ģimenes locekli novietot uz sēdekļa sev blakus vai uz aizmugures dīvāna, taču arī bīstami, jo sadursmes vai pat tikai straujas bremzēšanas gadījumā dzīvnieks nespēs noturēties savā vietā.

Vēl ļaunāk – ja sadursme notiek, braucot ar ātrumu 50 km/h, vidēja auguma suns, kas sver 20 kg, var pārvērsties pustonnu smagā monstrā, kurš var nodarīt lielu kaitējumu.

Lai arī Latvijā dzīvnieku pārvadāšanas kārtību nekas neregulē un par nepareizu rīcību sods nedraud (muļķīgi!), suņa, kaķa un arī sīko lopiņu saimniekiem jāsaprot, ka mīlulis var gūt smagu traumu, un vainīgs tad būs vien pats bezatbildīgais automašīnas stūrētājs. Tāpēc pareizāk būtu uzreiz izvēlēties piemērotu dzīvnieka transportēšanas risinājumu – pieradīs saimnieks, pieradīs četrkājainais draugs, un droša braukšana kļūs par paradumu.

Visdrošākais risinājums dzīvniekam ir transportēšanas kaste, automobiļos ar universāla virsbūvi pirmā izvēle varētu būt drošības režģis starp salonu un bagāžas nodalījumu. Ja tomēr gribat mīluli paturēt rokas stiepiena attālumā, atvēlot tam vietu uz aizmugures sēdekļa, lietojiet speciālas drošības jostas. Drošu un draudzīgu braucienu!

 Risinājums lielu suņu īpašniekiem: robusts, bet tomēr relatīvi kompakts drošības režģis, ko stiprina pie galvas balstiem.

Noteikumi

Latvijā Satiksmes noteikumi mājdzīvnieku pārvadāšanas kārtību nereglamentē, tāpēc četrkājaino līdzbraucēju drošība paliek uz īpašnieku sirdsapziņas. Arī KASKO līgumos šis jautājums nav atrunāts. Savukārt Vācijā par nepareizu dzīvnieku pārvadāšanu paredzēts sods, bet apdrošinātājs var neizmaksāt KASKO atlīdzību, ja atklājas, ka negadījuma izraisīšanā līdzvainīgs dzīvnieks (iesprucis zem pedāļiem u. tml.). Auto Bild Latvija tomēr aicina – rūpēsimies par drošību!

Uz ārzemēm

Vienalga, vai ceļā dodaties ar lidmašīnu vai auto, jāievēro šādas formalitātes: iebraucot ES valstīs, nepieciešama identifikācija (mikročips, tetovējums) + pase + vakcinācija. Britu salās, Īrijā, Maltā vai Zviedrijā uzskaitītajam jāpievieno analīzes, bet ir valstis, kur nepieciešams vēl arī veterinārārsta izsniegts sertifikāts.

Drošākās vietas

  • Stiepļu būrī vai transportēšanas kastē suņi brauc visdrošāk: dzīvnieks nejūtas brīvi, toties tam nav arī kur «ieskrieties».

  • Vēl viens risinājums ar drošības režģi: šis variants fiksēts aiz priekšējo sēdekļu atzveltnēm.
  • Vienīgais legālais risinājums, ja nevēlaties dzīvnieku ieslodzīt būrī, ir drošības josta. Šajā variantā jāmeklē papildu aizsardzība sēdekļu apšuvumam.

Rezumējums

Džerim un Murim transportēšanas kaste noteikti nebūs mīļākā uzturēšanās vieta, tāpēc lūkojiet, lai dzīvnieks brauciena laikā nepārkarst, garākā maršrutā taisiet pauzes un iedodiet četrkājainajam draugam padzerties. Pirms braukšanas nebūtu vēlams dzīvnieku barot, jo ceļā tam, tāpat kā cilvēkam, var palikt slikti.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+