• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C Skaidrs, Z vējš, 0.51 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Šķiršanās un suns — vai dzīvnieks atcerēsies tavu bijušo?

  Suņi
  Zane Piļka-Karaļeviča
  Zane Piļka-Karaļeviča
  19. janvāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Dzīvē visādi gadās. Viens otru reiz mīloši cilvēki kādā mirklī izlemj iet katrs savu ceļu. Neapspriedīsim iemeslus, kas viņus mudināja pieņemt šādu lēmumu. Kurš paliek acīmredzamos zaudētājos? Protams, ka bērni (ja viņi ir) un… mājdzīvnieki. Pirmām kārtām jau mēs runājam par suņiem, kuri ļoti pārdzīvo faktu, ka viens no saimniekiem pēkšņi pazūd.

  Dažreiz šķiršanās notiek pēc abpusējas vienošanās, klusi un bez scēnām. Taču vairumā gadījumu ir strīdi, skandāli, raudāšana, nemaz nerunājot par emociju uzplūdā izkliegtajiem vārdiem. Un tad ir pienācis laiks, kad vienam beidzot jāsavāc mantiņas un jāaiziet, pastāstot arī draugiem un radiniekiem sliktās ziņas.

  Tomēr, kad tas viss ir izdarīts, pēkšņi saproti, ka ir vēl viena svarīga lieta, par ko jāparūpējas. Tas ir suns, kurš daudzus gadus bijis tev uzticams draugs un cīņu biedrs. Lēmums, kurš paturēs suni (ja vien pārim nav bērnu), parasti ir smagāks par pašu šķiršanos. Neatkarīgi no tā, kurš uzvar, jautājums – kā tas ietekmēs suni – nospiedīs sirdi.

  Parasti saka, ka labākās zāles šādos gadījumos ir laiks. Taču – kā ir ar dzīvniekiem?

  Ar kaķiem ir vienkāršāk – viņi ir pašpietiekami dzīvnieki, turklāt pastāv uzskats, ka viņi vairāk pieķeras mājoklim, nevis cilvēkam. Bet suņi? Cik ilgi suns atcerēsies bijušo saimnieku? Vai šķiršanās fakta dēļ neieslīgs depresijā?

  Nākamā lapa

  Nākamais: Pārmaiņu vēji
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+