• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Daļēji apmācies, R/DR vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Roņu dienas Rīgas zoodārzā

  Dzīvnieki
  Santa.lv
  Santa.lv
  16. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Laikā, kad Baltijas jūras piekrastē var sastapt roņu mazuļus –, Rīgas zoodārzs rīko ikgadējās Roņu dienas. Šoreiz Roņu dienas notiks 18. un 19. martā no plkst. 12.00 līdz 15.00, un tajās īpašu uzmanību pievērsīs roņu mazuļiem – to augšanai, pielāgojumiem izdzīvošanai savvaļā un arī pareizajai rīcībai, roni pamanot pludmalē. 

  Darbnīcā lieliem un maziem būs iespēja tikt pie pašdarināta roņu kroņa – “KRoņa”. Būs arī jaunums – sietspiedes darbnīca, kurā ilustratores Māras Viškas vadībā varēs uz sava auduma maisiņa vai krekla uzdrukāt īpašu, ar roņiem saistītu dizainu.

  Apmeklētāji varēs salīdzināt cilvēka un roņa mātes piena saturu, kā arī izmēģināt, vai iespējams pacelt roni dažādos tā attīstības posmos. Kad izkustināts ķermenis un pārbaudīts, vai iespējams “noķert” tik daudz zivju, cik ronim vienas dienas laikā, domāšanas treniņu varēs īstenot, pildot krustvārdu mīklu un saliekot puzli.

  Janvāra beigās zoodārza roņiem Puikam un Kristai piedzimis mazulis. Pavisam drīz tas būs pietiekami liels, lai dotos patstāvīgā dzīvē Baltijas jūrā. Tas notiks īsi pēc Roņu dienām, tāpēc izmanto šo iespēju, lai atvadītos no ronēna!

  Pirms izlaišanas tas tiks aprīkots ar GPS raidītāju, ļaujot uzzināt vairāk par spēju izdzīvot savvaļā un dzīvesvietas izvēli. Pirmo reizi Rīgas zoodārzs sekoja roņu gaitām 2021. gadā, kad raidītāji uzlikti zoodārzā dzimušajai ronītei Irbei un rehabilitētajam Mellūzim un Grīvai. Tas ļāva sekot līdzi roņu gaitām līdz Zviedrijas un pat Dānijas krastiem. Lai gan signālu iegūt izdevās tikai dažus mēnešus pēc dzīvnieku izlaišanas, novērotā uzvedība atbilda sugas dabiskajam dzīvesveidam – tātad rehabilitēto roņu dzīve savvaļā ir veiksmīga.

  Gan zoodārzā mītošos roņus Puiku, Kristu un viņu mazuļus, gan roņu rehabilitāciju jau ilggadēji finansiāli atbalsta Ventspils pilsēta. Nāc uz Roņu dienām, uzzini par ronēnu attīstību, piedalies aktivitātēs un novēli mazulim veiksmi Baltijas jūrā!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+