Rīgas zoodārza Tropu dienās – mājsēde un attālinātās attiecības dzīvnieku pasaulē

Dzīvnieku pasaule
29. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Milzu racējvarde
Foto: Publicitātes foto
Milzu racējvarde
Ikgadējās Rīgas zooloģiskā dārza Tropu dienas šogad notiks atbilstoši laika prasībām – virtuāli, stāstot, kā mājsēdes un attālinātais darbs notiek dzīvnieku pasaulē.

Jums apgrūtinoši šķiet ar pandēmijas izplatību saistītie ierobežojumi? Nieki! Lūk, Āfrikas racējvarde, uzkrājusi sevī ūdens rezerves, uz pusgadu ierokas smiltīs un gaida labvēlīgus laikapstākļus. Dziļa, nu ļoti dziļa mājsēde

Un, ja tā padomā, sikspārņi taču visu mūžu brīvprātīgi ievēro komandantstundu – ne spārnu no dobuma vai alas neizbāž diennakts gaišajā laikā. Savukārt ragvardēm nav nekādu problēmu ar distances ievērošanu – pielēksi ciltsmāsai par tuvu, aprīs, ne aci nepamirkšķinot!

Nešaubīgi, visvienkāršāk ierobežojumus ievērot bruņrupučiem un gliemežiem – ej, kur iedams, vienmēr mājās… Bet, ieklausoties sīko indesvaržu skanīgajā kurkstēšanā un tarkšķēšanā, top skaidrs, ka arī tropos daudzas sarunas notiek attālināti…

Skarbs piemērs tam, ko spēj nodarīt infekcija, ja nespēj aizsargāties, ir Dominikā un Monserratā  dzīvojošā kalnu svilpējvarde (Leptodactylus fallax), kura nu kļuvusi par vienu no apdraudētākajām sugām pasaulē (dabā palikuši vien 100 – 120 īpatņi).

Pirms 20 gadiem salā ievazātā sēnīšu slimība vardēm bija nāvējoša. Nu suga ierakstīta Pasaules Sarkanās grāmatas bīstami apdraudēto dzīvnieku kategorijā (IUCN CR) un Eiropā tiek realizēta sugas saglabāšanas programma (EEP), kurā līdzdarbojas arī Rīgas zooloģiskais dārzs. 

Ik gadu februāris Rīgas zooloģiskajā dārzā ir Tropu mēnesis, kad apmeklētāji tiek aicināti uz Tropu māju, lai ar rotaļu, spēļu un uzdevumu palīdzību iepazītu tās plašo dzīvnieku daudzveidību.

Šogad februārī Tropu mājas durvis, visticamāk, paliks slēgtas un apmeklētāji varēs vērot vien tos zoodārza dzīvniekus, kas mīt ārpus telpām. Tāpēc Tropu mēneša pasākumi pārcelsies uz virtuālo vidi un katrs, kas no 1.-28. februārim paviesosies zoodārza mājas lapā www.rigazoo.lv, vai sekos Rīgas zooloģiskajam dārzam Facebook, varēs uzzināt daudzus interesantus faktus par to, kā tropu dzīvnieki piemērojušies izdzīvošanai visai skarbajā tropu vidē. Sēžot mājās, ievērojot komandantstundu un arī pienācīgu distanci!

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+