• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, Z vējš, 0 m/s

  Putnu dienas Rīgas Zoodārzā

  Putni
  Santa.lv
  Santa.lv
  24. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No publicitātes materiāliem
  1. un 2. aprīlī no 12.00 līdz 16.00 visi interesenti gaidīti Rīgas Zoodārzā, Dzeņa darbnīcā. No zoodārza darbinieku sagatavotajiem materiāliem apmeklētāji varēs izgatavot putnu būrīti mazajiem dobumperētājiem – zīlītēm, melnajiem mušķērājiem, zvirbuļiem un citiem, kā arī reti sastopamajiem, dobumos mītošajiem zīdītājiem – meža susuriem.

  Arī Rīgas Zoodārzs atzīmē daudzu gaidītās Putnu dienas!

  Šoreiz putniem pasākumā pievienojies vēl viens “galvenais varonis” – meža susuris, kuram apmeklētāji arī varēs veidot būrīti. Izveidot savu putnu vai susura būrīti aicināti gan lieli, gan mazi, to pareizi izdarīt palīdzēs zoodārza darbinieki un brīvprātīgie.

  Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu izveidota uzdevumu grāmatiņa jaunākajiem apmeklētājiem un ierīkoti izglītojoši stendi, kas arī pēc pasākuma būs apskatāmi Rīgas Zoodārzā. Pildot uzdevumus grāmatiņā, apmeklētāji uzzinās, kāpēc ir svarīgi saglabāt mežu daudzveidību, kur patīk slēpties meža susurim un to, cik dažādi ir dabisko mežu iemītnieki. Grāmatiņa pieejama 4 valodās – latviešu, angļu, ukraiņu un krievu.

  Dalība pasākumā ir bez papildu maksas, tomēr nopirktā ieejas biļete negarantē būrīša veidošanai nepieciešamā komplekta saņemšanu, tāpēc nāc uz zoodārzu laikus!

  Pareizi izgatavotu putnu būrīti varēs atstāt izlikšanai zoodārzā vai ņemt līdzi un novietot savā dārzā vai citā piemērotā vietā, savukārt visi susuru būrīši tiks nodoti Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, kas tos izvietos šiem dzīvniekiem piemērotās vietās.

  Putnu dienas gaidāmas arī zoodārza filiālē Cīruļi – šoreiz 15. un 16. aprīlī. Pasākumam pievienosies arī trešā norises vieta – Rīgas meži jaunais vides izglītības centrs Ekvido 2 Ogrē, tur pasākums notiks 22. aprīlī.

  Projekts Susuriem daru – par mežiem zinu! tiek rīkots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+