Putnu pasaules hipijs – Glosteras kanārijputniņš

Putni
Zane Piļka-Karaļeviča
24. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Nē, tā nav parūka! Un arī ne cepure. Tas ir Glosteras kanārijputniņš, un tāda bļodiņas frizūra viņam dabas dota.

Pirmais iespaids, ieraugot šo putnu, – smaids un smiekli. Kanārijputniņa cekuliņš tiešām ir ļoti amizants, un tieši ar to, nevis dziedāšanu viņš piesaista cilvēku uzmanību. Tiesa, arī dziedāt viņš prot un meldiņi ir visai klausāmi. Taču galvenais, protams, ir neparastā āriene. Sastopami divu veidu Glosteras kanārijputniņi – gan ar amizanto cekulu, gan bez tā. Cekulainos audzētāji dēvē par Gloster Corona, bet tos, kuriem gluda galviņa, – Gloster Consor. Glosteras kanārijputniņi ir salīdzinoši jauna šķirne, kas selekcionēta Anglijā, Glosteras grāfistē. Un tie ir arī vismazākie no visiem kanārijputniņiem. Viņu garums sasniedz vien 12 centimetru. Putna spalvu krāsojums pieļaujams visdažādākais, izņemot sarkano.

 Glosteras kanārijputiņi mēdz būt divu veidu: cekulainais zināms kā Gloster Corona, bet gludgalvainais – Gloster Consor.

Glosteras kanārijputniņi ir ļoti atbildīgi vecāki

Tie, kam pieder šie putniņi, atzīst, ka dzīvot kopā ar glosteriem ir emocionāla bauda. Kaut vai vērojot tēviņa uzvedību laikā, kad mātīte perē olas. Ņemot vērā, ka Glosteras mātītes ir ļoti atbildīgas mammas (ligzdošanas laikā tikpat kā nepieceļas no ligzdas), tēviņi paši baro savas mīļotās. Un uz to skatīties gribas vēl un vēl: tā milzīgā atbildības sajūta pret otru ļoti aizkustina. Tieši tāpēc šos kanārijputniņus dažkārt izmanto kā audžu vecākus citu šķirņu pēcnācējiem, jo viņi kā vecāki tiešām ir paraugs jebkuram. Pat mums – cilvēkiem.

Glosteras kanārijputniņu kopšana

Glosteras kanārijputniņi ir ļoti aktīvi un dzīvespriecīgi putni. Arī ļoti veselīgi un izturīgi, ja vien saimnieks viņiem nodrošina piemērotu vidi un pienācīgu barošanu. Glosteriem nepatīk mitras un vēsas telpas. Šiem kanārijputniņiem nepieciešams plašs būris, ar vertikālām stieplēm, aprīkots ar dažādu izmēru laktiņām, kur putnam sēdēt, un šūpolēm. Gulēšanai nepieciešams ierīkot arī nelielu ligzdiņu. Tā kā kanārijputniņiem patīk vannoties, noteikti vajag būrī ielikt arī lēzenu ūdens trauciņu. Būri vēlams novietot augstu, lai kanārijputniņš var skatīties uz leju un ar mums runāties. Nekādā gadījumā to nedrīkst likt vietā, kur ir nepārtraukti caurvēji, vai radiatori tuvumā. Nekāda speciālā barošana nav nepieciešama – dod to pašu zooveikalos nopērkamo kanārijputniņu barību.

Latvijas zooveikalos Glosteras kanārijputniņi sastopami ļoti reti, tāpēc, ja vēlies šādu putniņu, vērsies pie šo putnu audzētājiem, kurus var atrast internetā. Šie putniņi ir salīdzinoši lēti.  

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+