• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Daļēji apmācies, DR vējš, 2.06 m/s

  Par cietsirdīgu izturēšanos pret suni PVD piemērojis 2000 eiro naudas sodu

  Dzīvnieki
  Ziņu aģentūra LETA
  1. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku kādai privātpersonai Smiltenes novadā piemērojis maksimālo iespējamo naudas sodu – 2000 eiro.

  Dienestā norāda, ka lietas materiālus PVD saņēma no Valsts policija (VP), kuru uz notikuma vietu bija izsaukusi dzīvnieka īpašniece.

  Pēc saimnieces sniegtās informācijas, divas personas, no kurām viena bijusi nepilngadīga, lietojušas alkoholu un nolēmušas, ka suns, kas turpat netālu atradies pie ķēdes, ir jānosit. Vispirms dzīvnieku ar mietu situsi pilngadīgā persona, bet pēc pamudinājuma – arī nepilngadīgā persona.

  PVD, pamatojoties uz VP sniegto informāciju, sācis administratīvā pārkāpuma procesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, un, ņemot vērā visus apstākļus, tostarp vainu pastiprinošos apstākļus, pieņēmis lēmumu pilngadīgajai personai piemērot maksimālo iespējamo naudas sodu, kāds paredzēts par šāda veida pārkāpuma veikšanu.

  Vienlaikus lietas materiāli par nepilngadīgo, kurš izdarīja administratīvo pārkāpumu, tiks nodoti novada domes administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu, informē dienestā.

  PVD norāda, ka 2023.gada pirmajos sešos mēnešos saņemtas vairāk nekā 400 sūdzības par iespējamiem mājas dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Aptuveni pusē gadījumu sūdzības par dažādu veidu pārkāpumiem ir apstiprinājušās.

  Tostarp 15 gadījumos par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem PVD piemērojis naudas sodus, kuru vidējais apmērs bijis 270 eiro, bet 10 gadījumos par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku piemērots sods, kura vidējais apmērs bijis 536 eiro. Savukārt 38 dzīvnieki izņemti no saimniecībām.

  Gadījumos, kad konstatēti pārkāpumi, kas ir novēršami un tieši neietekmē dzīvnieka veselību un dzīvību, PVD uzdevis tos noteiktā termiņā novērst, informē PVD.

  Jau ziņots, ka Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) ieskatā dzīvnieku mocītājiem piemērotie sodi Latvijā joprojām ir pārāk maigi.

  LVB norādīja, ka Latvijā dzīvnieku aizsardzības jomā ir izveidota laba likumu bāze, bet iecietība pret dzīvnieku spīdzinātājiem traucē Latvijai pievienoties civilizēto valstu pulkam izpratnē par atbildību pret dzīvnieku.

  PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē