• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Daļēji saulains, DR vējš, 2.57 m/s

  Nāvējošs drauds kaķim – pakešu logi

  Kaķi
  Astes
  Astes
  24. aprīlis
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: SHUTTERSTOCK
  Veterinārajās klīnikās bieži nonāk kaķi, kas savainojušies, iesprūstot pakešu logos. Šādi iegūtas traumas ir ļoti smagas, ilgi ārstējamas, un bieži vien kaķīti ārstiem neizdodas glābt.

  Vēdināšanas režīmā atstātie pakešu logi ir nāvējošs drauds ikvienam kaķim. Pat tāds mincis, kurš nekad nav licies ne zinis par to, kas notiek ārā aiz loga, vienā jaukā dienā var ieinteresēties un spert šo pārdrošo soli, uzlecot uz atvērtā loga augšējās malas un mēģinot izlīst caur šauro spraugu. Taču šo logu konstrukcija veidota tā, ka pa to iespējams izkļūt tikai viskārnākajam kaķim.

  Parasti gan dzīvnieks iesprūst kā korķis pudelē. Nonākot šādā situācijā, kaķim sākas panika un izmisīgos mēģinājumos izgrozīties no šaurās bezizejas tiek iegūtas smagas mugurkaula un vēdera dobuma iekšējo orgānu traumas. Jo ilgāk un izmisīgāk kaķis mēģina atbrīvoties no loga žņaugiem, jo smagāk viņš traumē savu ķermeni. Parasti šādos gadījumos saimnieka nav mājās. Tad viss atkarīgs no tā, cik ātri saimnieks atgriežas mājās vai arī cik vērīgi un izpalīdzīgi ir kaimiņi, kas palīdz izglābt iesprūdušo dzīvnieku. Izvilkt iesprūdušo kaķi nav nemaz tik viegli, jo ziemas vēdināšanas režīmā atvērts logs vispirms ir jāaizver pilnībā un tikai tad to var atvērt plaši vaļā.

  Jārēķinās, ka kaķim iegūtās traumas ārkārtīgi sāp – viņš gatavs kost un skrāpēt pat savam glābējam, tāpēc ieteicams tam tuvoties biezā jakā un cimdiem rokās.

  Bet, tiklīdz kaķi ir izdevies atbrīvot, steigšus jādodas pie ārsta.

  Iegūst visdažādākās traumas

  Praktiski visos gadījumos logos iesprūdušie kaķi gūst vieglākas vai smagākas pakāpes mugurkaula kontūziju, kuras ārstēšana ilgst apmēram mēnesi – vispirms kaķim veic rentgenu, tad atkarībā no traumas smaguma izraksta medikamentus tūskas un sāpju mazināšanai, vitamīnus, dažkārt nepieciešamas arī antibiotikas. Ja kaķim ir traumēti vēdera dobuma iekšējie orgāni, visbiežāk viņš iet bojā. Šādas traumas praktiski nav ārstējamas, jo no saspiešanas kaķa vēdera dobumā rodas milzīgi asinsrites traucējumi, kas tālāk izraisa audu apasiņošanas traucējumus un iekšējie orgāni pārstāj funkcionēt. Dažkārt kaķis jau tiek atvests pie ārsta gandrīz atdzisis un te nu izredzes uz izdzīvošanu ir visai mazas.

  Pazīmes, kas liecina – kaķis ir guvis traumas

  •  Uz kaķa vēdera (it īpaši, ja viņš ir īsspalvains vai plikais kaķis) redzamas dziļi ādā iespiedušās rievas.
  •  Kaķis var klibot.
  •  Mugurkaula kontūzijas gadījumā pārvietojas tādā kā zosu gaitā – pustupus.
  • Var būt paralizētas pakaļkājas.

  Ņem vērā!

  Pat ja sākotnēji kaķim nav nekādu ārēji pamanāmu traumas pazīmju, vizīte pie ārsta ir obligāta, jo arī tajos gadījumos, kad kaķis tiek atbrīvots no iesprūšanas jau pēc piecām minūtēm, mugurkauls šajā laikā jau guvis kontūziju!

  Kā pareizi vēdināt istabu? 

  • Atverot pakešu logu pilnībā un pie tā piestiprinot izturīgu sietu. 
  • Atverot logu vēdināšanas režīmā un pie tā piestiprinot šim nolūkam paredzētas aizsargrestes (atrodamas zoo veikalos).

   

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē