• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, Z vējš, 9.26 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Kuri dzīvnieki lec visaugstāk?

  Interesanti
  Zane Piļka-Karaļeviča
  Zane Piļka-Karaļeviča
  10. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Dažiem dzīvniekiem lēcieni ir pārvietošanās veids, citiem – veids, kā pasargāt sevi no plēsējiem, taču vairumam tie ir neaizvietojams veids, kā pārvarēt platus un augstus šķēršļus. Kuri ir augstlēkšanas rekordisti?
  1. Cikāde
   Dzīvnieku pasaules lēkšanas čempione ir nevis blusa, kā daudziem varētu šķist, bet gan putu cikāde (Philaenus spumarius). Zinātnieki noskaidrojuši, ka šie kukaiņi var palēkties 60 cm augstumā. Šāds augstums ir vairāku desmitu reižu lielāks par pašas cikādes ķermeņa garumu. Salīdzinājumam – ja cikāde būtu cilvēka izmērā, viņa pārlēktu debesskrāpim.
  2. Blusa
   Tāds mazs dzīvnieciņš kā blusa salīdzinājumā ar citiem, protams, nav izcils lēcējs, taču, ja salīdzina attālumu, kādu spēj aizlēkt blusa, ar viņas izmēriem, viss izrādīsies pavisam citādi. Blusa var palēkties 35 cm augstumā, kas gandrīz 130 reižu pārsniedz viņas augumu, bet tālumā viņa var pārvarēt attālumu, kas 60 reižu pārsniedz viņas ķermeņa garumu.
  3. Ķengurs
   Ja jautātu, kurš dzīvnieks ir vislēkājošākais, droši vien vairākums atbildētu – ķengurs. Galu galā, galvenais šo dzīvnieku pārvietošanās veids ir lēcieni. Barošanās laikā ķenguri pārvietojas lēni, atsperoties uz visām četrām kājām. Savukārt lēcienus šie dzīvnieki var veikt gan garus, gan augstus – aptuveni 3 metru augstumā un 13,5 metru tālumā.
  4. Zirgs
   Zirgs Samtings spēja aizlēkt 8,4 metru tālumā, uzstādot pasaules rekordu. Savukārt augstlēkšanā izcēlies zirgs, vārdā Guaso. 1949. gadā viņš uzlidoja 2,47 metru augstumā. Interesanti, ka zirgu un cilvēku augstlēkšanas rezultāti atšķiras vien par dažiem centimetriem.
  5. Cilvēks
   Cilvēks arī nav slikts lēcējs. Vēsturē vislabākais sportists tāllēkšanā Maiks Pauels 1991. gadā uzstādīja pasaules rekordu šajā disciplīnā, aizlidojot 8,95 metrus. Savukārt augstlēkšanas čempions ir kubietis Havjers Sotomajors. 1993. gadā viņš pievarēja 2,45 metru augstumu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+