Kas izšķilsies no olas? Tropu mēnesis Rīgas Zoodārzā

Visu februāra mēnesi jau septiņpadsmito gadu Rīgas zoodārzā notiek Tropu mēneša aktivitātes. Šoreiz visa uzmanību būs veltīta olām un mazuļu attīstībai dažādās dzīvnieku grupās.
Zoodārzs
7. februāris

Drukāt

Saglabāt

Foto: Olas
Publicitātes foto

Galvenā darbošanās notiks sestdienās un svētdienās, kad no plkst. 12.00 līdz 15.00 Tropu māja pārvērtīsies par izzinoši pētniecisku staciju.  Savukārt darba dienās uz nodarbībām tiek aicinātas skolēnu grupas. 

Kas bija pirmais – vista vai ola?

Šis mūžsenais jautājums ir virmojis daudzos prātos. Grūti teikt, vai mums izdosies atrisināt šo problēmu (idejas ir…), taču kopīgi ar apmeklētājiem sestdienās un svētdienās pētīsim, kādi dzīvnieki vairojas ar olām, kāda ir olu uzbūve, cik daudzveidīgas tās ir, vai visas olas ir vienādas, kā norit mazuļu attīstība, cik daudz briesmu mazulim jāpārvar līdz tas izaug liels? Uzdevumos, spēlēs, praktiskos vērojumos un sarunās centīsimies rast atbildes uz šiem un vēl citiem neskaitāmiem jautājumiem. Tātad, tiekamies Tropu mājā februāra sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00-15.00!

Ronēns un karošknābju mazuļi strauji aug!

Janvāra mēnesī dzimušie mazuļi – ronēns un karošknābēni - patiešām aug acīmredzami un drīz vien jau tos atšķirt no pieaugušajiem dzīvniekiem būs visai grūti. Ronēns vēl pagaidām ir balts, taču jau drīz tas piedzīvos neparastas pārvērtības un kļūst tikpat pelēcīgs kā pieaugušie, un tad arī tam būs jāsāk pieaugušo dzīves gudrības. Nu jau vairumam karošknābju mazuļu knābja galā ir izveidojušās pieklājīgas tējkarotes, kas arī liecina – drīz būs jāpamet omulīgā vecāku ligzda un jāsāk barību meklēt pašiem. Šie procesi liecina, ka pavasaris jau lūr pa Tropu mājas durvīm un jautā: vai ronēnu apciemojāt?

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs