• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Daļēji apmācies, DR vējš, 2.06 m/s

  Kāpēc mans suns ēd zāli?

  Dzīvnieki
  Zane Piļka- Karaļeviča
  22. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Viens no populārākajiem jautājumiem, ko saņem suņu speciālisti, – kāpēc mans suns ēd zāli? Šķietami vienkāršs jautājums, bet viennozīmīgas atbildes uz to nav, jo to īsti nezina neviens. Ir tikai pieņēmumi. Konsultē «Rimi Mājdzīvniekiem» suņu dzīves eksperte, kinoloģe Monta Priede.
  1. Nepietiekams uzturs un vitamīnu trūkums
   Šis skaidrojums neiztur kritiku, jo ir novērots, ka zāli ēd gan svaigēdāji, gan suņi, kas tiek baroti ar komerciāli ražotu suņu barību, gan arī tie, kuru maltītes sastāv no visa pa drusciņai. 
  2. Gaidāms lietus
   Daudzi tic, ka zāles ēšana liecina uz drīzu laika apstākļu maiņu – ja suns košļā zāli, tātad gaidāms lietus. Kad un kāpēc šāds pieņēmums radies, nav zināms, taču pētnieki nav atraduši nekādus pierādījumus suņu meteorologu spējām. Iespējams, pirms lietus gaiss kļūst miklāks un zāle tāpēc ir sulīgāka, gardāka.
  3. Suns attīra kuņģi
   Populārs ir pieņēmums, ka suņi ēd zāli, lai uzlabotu gremošanu vai tāpēc, ka tiem vēderā ir diskomforts. Liela daļa suņu apēsto zāli atvemj, līdzīgi kā to dara kaķi, kas liek mums domāt, ka zāle darbojas kā kuņģa attīrītājs. Tomēr šis pieņēmums līdzinās mūžīgajam strīdam par to, kurš tad bija pirmais – vista vai ola. Vai suns ēd zāli, lai vemtu un atvieglotu diskomfortu kuņģī, vai arī apēstā zāle rada diskomfortu kuņģī un to nākas atvemt? Pētījumu dati norāda, ka tikai 25% suņu atvemj apēsto zāli, un tas pierāda, ka visdrīzāk suņi zāli neizmanto kā medikamentu. Kā arī tikai 10% no pētītajiem suņiem izrādīja diskomforta pazīmes pirms zāles ēšanas. No tā var secināt, ka zāle netiek izmantota kā medicīnisks preparāts. 
  4. Psiholoģiska nepieciešamība
   Suņa ikdiena un aktivitāte lielā mērā atkarīga no saimnieka. Lai arī lielākā daļa privātmājās dzīvojošo suņu izbauda pavadīto laiku pagalmā, arī tas var kļūt garlaicīgi un kaut kā graušana vai ēšana var būt kā laika kavēklis. Trauksmainākiem suņiem zāles ēšana var kalpot arī kā nomierinoša aktivitāte. Citiem tas ir veids, kā piesaistīt saimnieka uzmanību. Ja nevēlies, lai tavs suns grauztu skaistos mauriņa stiebrus, atceries, ka arī mājās dzīvojošiem suņiem nepieciešamas pastaigas un regulāra stimulācija no ārpasaules. Ir gaužām vienmuļi ikdienu pavadīt vienā pagalmā. Kad atrodies prombūtnē, nodrošini sunim izklaides iespējas – suņu rotaļlietas.
  5. Vienkārši garšo
   Lai arī vēlamies visam rast dziļi pamatotus izskaidrojumus, mēs nedrīkstam neapsvērt iespēju, ka suņi ēd zāli, jo viņiem šī darbība patīk. Iespējams, suņi izbauda zāles tekstūru, garšu. Turklāt lielākā daļa suņu zāli ēd tikai pavasarī, kad tā ir tikko izaugusi, svaiga un ļoti smaržīga.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē