Kāpēc kaķi nevar ciest saimnieku dziedāšanu?

Kaķi
Zane Piļka-Karaļeviča
25. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Kaķiem ir ļoti laba dzirde, taču mūziku viņi uztver pilnīgi citādi nekā cilvēki. Jebkuras neierastas skaņas viņos izsauc ziņkārību, taču ar laiku viņi pierod un ignorē tās.

Ja kaķis kļūst agresīvs

Mājas kaķi demonstrē dažādas reakcijas uz dziedāšanu. Bieži viņi reaģē ar neapmierinātu ņaudēšanu, kas vērsta uz skaņu avotu, un vienlaicīgi izskatās apmulsuši un sašutuši. Ja saimnieks vai kāds cits dziedošs cilvēks neapklust, kaķis sāk aktīvi rīkoties: bēg prom vai – gluži otrādi – atskrien, ņurd, šņāc un sit ar ķepu, mēģinot trāpīt pa seju. Pārāk augstas skaņas kaķī rada trauksmi, viņš var sākt žēlīgi ņaudēt un glausties pie cilvēka, cenšoties viņu nomierināt. Savukārt pārāk zemas skaņas un piesmakusi dziedāšana kaķus, tieši otrādi, baida. Visspilgtāko reakciju kaķos parasti izsauc skanīga sieviešu balss, ko nereti var vērot dažādos smieklīgos video.

Kaķu reakcija uz dziedāšanu nav atkarīga no tās skaistuma, skanīguma vai melodiskuma, bet gan no skaņu tonalitātes. Dažkārt skaņas, kuras rada cilvēks, atgādina kaķēna pīkstēšanu, – tās ir skaņas, kas tiek izdotas, kad dzīvnieks ir ievainots vai ticis aizvainots. Dažkārt tās viņam šķiet neizturamas vai tracina, un grūti iepriekš paredzēt, vai šīs skaņas izraisīs vētrainu kaķa reakciju vai ne.

Ja kaķis trinas gar tavām kājām

Ja kaķis, reaģējot uz saimnieka dziedāšanu, skaļi murrā, grib ierāpties viņam klēpī, apķer ar ķepām un trinas gar viņu, mincis noteikti dziedāšanu interpretē kā saucienu pēc palīdzības un atbalsta. Īpaši bieži šāda uzvedība sastopama tad, ja saimnieks melodiski svilpo.

Pamanot šādu reakciju, labāk iepauzēt un ļaut mīlulim saprast, ka ar tevi viss ir kārtībā un nav pamata uztraukumam.

  • Ja dziedāšana kaķi tracina vai biedē, viņš to interpretē kā brīdinājumu par agresiju un var izrādīt agresiju pirmais. Šādos gadījumos labāk nekrist dzīvniekam uz nerviem, lieloties ar savām vokālajām dotībām. Tā būs labāk gan kaķim, gan tev.
  • Ja tu nevari nedziedāt, bet dzīvnieks nespēj tevī klausīties, centies dziedāt ārpus mājas vai vismaz citā istabā. Skaļu ballīšu un svētku laikā kaķim mājās atrodi visklusāko vietiņu, kur viņš varētu justies drošībā. Ja tas nav iespējams (tu dzīvo mazā dzīvoklītī), prātīgākais uz ballītes laiku kaķi aizvest pie kāda drauga vai radinieka. Ja jau kaķi tracina tava dziedāšana, iedomājies, kā viņš jutīsies, ja meldiņu šķībi greizi sāks vilkt uzreiz vairāki cilvēki kopā. Reti tas ir baudāmi jau cilvēkiem, nemaz nerunājot par dzīvniekiem.
  • Kaķim ir ļoti jutīga dzirde, tāpēc skaņas, kas ir normālas cilvēkam, kaķim var būt vienkārši tracinošas un pretīgas. Nevajag kaķi dusmot un biedēt izklaides pēc, uztraukums un stress var negatīvi iespaidot viņa veselību.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+