Kāpēc kaķi stāv uz pakaļkājām?

Kaķi
Zane Piļka-Karaļeviča
14. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Sociālajo stīklos bieži parādās mīlīgi foto un neparasti video, kuru galvenie varoņi ir kaķi, kas stāv uz pakaļkājām kā surikati. Kāpēc tā notiek, ja kaķa dabiskais stāvoklis tomēr ir atrasties uz četrām kājām?
 • Kaķis aizbiedē ienaidnieku.
  No malas šāda uzvedība var šķist dīvaina, tomēr šajā situācijā mazais plēsējs uztver sevi tik nopietni kā vēl nekad. Ja dzīvnieks jūt, ka viņam kaut kas draud vai tas, kas viņu apdraud, ir daudz lielāks par viņu pašu, vienīgā izeja, kā vismaz vizuāli šķist lielākam, – nostāties uz pakaļkājām.

  Kaķis izmanto svarīgu izdzīvošanas taktiku. Mājas kaķis šādi var reaģēt uz putekļsūcēju, fēnu un citu līdzīgu tehniku, kas vieš viņā bailes. Tāpēc nevajag smieties par savu mīluli, pat ja viņš izskatās komiski.
 • Kaķis prasa kaut ko garšīgu.
  Mūsu mājdzīvnieki ir īsti viltnieki. Viņi lieliski nolasa cilvēka emocijas, pamana, kad mēs dusmojamies vai priecājamies.

  Kaķi arī redz, kā mēs aizkustinājumā jūsmojam, kad redzam viņus, nostājušos uz pakaļkājām, lūdzošām acīm veroties mūsos. Ko tādu redzot, atteikties uzcienāt mīluli ar ko garšīgu ir gluži neiespējami, jo šķiet, ka viņš tā cenšas tevis dēļ. Un daudzi kaķi izmanto šo triku ikreiz, kad grib kādu kārumu.
 • Kaķis medī.
  Šis iemesls ir visracionālākais. Daudzi kaķi nostājas pakaļkājās, kad vēro putnus aiz loga vai vienkārši spēlējas ar kādu rotaļlietu. Kamēr mēs lauzām galvu, ko tas varētu nozīmēt, mūsu kaķiem tam ir tikai viens parasts motīvs – lai varētu labāk redzēt.
 • Ķermeņa uzbūves īpatnības.
  Piemēram, mančkiniem savu īso ķepiņu dēļ smaguma centrs atšķiras no citām šķirnēm. Viņi var ieņemt vertikālu stāvokli un lieliski saglabāt līdzsvaru. Stāvēt uz pakaļkājām raksturīgi arī skotu nokareno ausu kaķiem.

  Atsevišķos gadījumos tas var notiks arī ģenētiskas mutācijas dēļ, proti – kaķis jau piedzimis bez priekšķepām. 2015. gadā slavu ieguva kaķenīte, vārdā Roux, kura pārvietojas uz pakaļkājām. Viņa lieliski pielāgojusies dzīvei uz divām kājām, bet ikdienā viņai palīdz cilvēks ar labu sirdi – kaķu patversmes darbiniece, kas īpašo dzīvnieciņu paņēmusi pie sevis mājās.

Dzīvnieki ar invaliditāti pielāgojas ne tikai stāvēt, bet arī staigāt uz pakaļkājām, ja kaut kādu iemeslu dēļ viņi ir zaudējuši priekškājas.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs