Kāpēc kaķi apkašņā ēdienu?

Kaķa uzvedība
Vineta Vizule
15. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Dažkārt šķiet, ka nav izvēlīgāka mājdzīvnieka par labi aprūpētu mājas kaķi. Pasniedz maltītē viņam visu to labāko, bet viņš ne tikai ēdienu aizdomīgi apošņā, bet dažkārt sāk kašņāt apkārt bļodiņai, it kā būtu atradis kaut ko nelabu no savas tualetes kastītes. Kāpēc tā notiek?

Kaķi mums šķiet noslēpumaini dzīvnieki, kuri dažkārt rīkojas pilnīgi pretēji cilvēka loģikai. Kad vēlies samīļot – aizbēg, kad sauc vārdā – nereaģē, un tad vēl šī neizprotamā ēdiena aprakšanas tieksme. Televīzijas reklāmās demonstrētā kaķu kārā barības kampšana, kad saimnieks tam priekšā noliek bļodiņu, šķiet vistīrākā fikcija – tā ēd tikai ļoti izbadējušies ielas kaķi un arī ne vienmēr.

Šķietami nepateicīgie astaiņi visbiežāk bļodiņai izvēlas tuvoties, kad saimnieks pagājis nostāk un uzbāzīgi neskatās, kas tagad notiks.

Varbūt tā pat ir pareizā rīcība, jo kuram gan gribas redzēt, ka viņa mīlulim ar lielāko gādību sagādātā maltīte vispirms tiek apkašņāta, it kā demonstratīvi norādot, ka pasniegtais ēdiens ir pilnīgs sū…

Jā, apmēram tā var šķist, ja vien mēs nepārzina sava mīluļa patieso ķermeņa valodu, viņa instinktus un paradumus. Tāpēc, ja kaķis ar ēdienu izrīkojas, it kā būtu iekāpis savā smilšukastē, nevajag apvainoties vai uzskatīt, ka jūsu ūsainim visi nav mājās. Tieši pretēji – kaķis ir pie labas veselības un klausa savai dabas balsij. Ja vēlaties uzzināt, ko tā stāsta, vērts atgādināt šo to no bioloģijas mācību stundu vielas.

Raksta turpinājums:

Nākamā lapa

Nākamais: Beznosacījuma refleksi - kā tie strādā

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+