Kaķim trešais plakstiņš – vai tas liecina par zarnu parazītiem?

Kaķi
Astes
28. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: flickr.com/waffleboy
Vai taisnība, ka tad, ja kaķim kļūst redzams trešais plakstiņš, ir savairojušies zarnu parazīti?

Zarnu parazīti var būt vainīgi, it īpaši lenteņi, bet biežāk pie vainas ir citi iemesli – novājēšana, organisma atūdeņošanās, kuņģa un zarnu trakta vai elpošanas ceļu iekaisums, neiroloģiskas slimības. Kaķiem trešais plakstiņš parasti ir paslēpts acs dobumā, to nodrošina acs ābola spiediens un speciāls muskulis, kas atvelk trešo plakstiņu.

Ja pastāv briesmas, ka acis var savainot (piemēram, kaķu kautiņā), kaķi ar speciāla muskuļa palīdzību, kas atrodas aiz acs, var trešo plakstiņu pavilkt uz augšu, lai aci pasargātu. Tas pats notiek, ja acs ir savainota vai sāpīga – arī tad kaķis pavelk uz augšu trešo plakstiņu, lai pārklātu un pasargātu aci.

Dažkārt, sirgstot ar iekaisuma un neiroloģiskām slimībām, kaķi vairs nespēj kontrolēt muskuli, kas notur trešo plakstiņu, tāpēc tas izslīd.

Kad dzīvnieks novājē, zaudē organisma šķidrumu, acs ābols it kā iegrimst dziļāk acs dobumā, tāpēc tas vairs nevar palīdzēt noturēt vietā trešo plakstiņu. Ir pētījumi, kas abpusēju trešā plakstiņa izslīdēšanu saista ar Toro vīrusa infekciju. Kaķiem, kam ir hroniska caureja, šādu stāvokli var novērot ilgstoši – līdz pat sešiem mēnešiem.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs