Kā rīkoties, lai barbusi neapēstu savus ikrus un mazuļus?

Jautājumi & atbildes
2. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Konstantin Dankov, flickr.com/kdankov
Zivis mēdz būt kanibāli...

Lasītājs jautā: Kā rīkoties, lai barbusi neapēstu savus ikrus un mazuļus? Vai šo zivju nārstam ir vajadzīga papildus gaisa pievadīšana?

Atbilde

Tēviņus un mātītes uz dažām dienām atdala dažādos akvārijos. Ieteicams, lai šajos akvārijos būtu vismaz 15–20 litru ūdens, bet temperatūra 24–26 grādi pēc Celsija. Svarīgi ir barbusus kārtīgi barot ar sīkiem trīsuļodu kāpuriem un dafnijām vai kādu citu barību. Tēviņus ieteicams turēt akvārijā, kura temperatūra ir 2–3 grādu augstāka nekā kopējā akvārijā.

Kad tēviņi sāk cits citu dzenāt, cīnīties savā starpā un izplest spuras, viņi ir gatavi nārstam. Mātītes gatavību nārstam iespējams noteikt pēc vēdera. Mātītēm, kurām ir nobrieduši ikriņi, vēders ir kļuvis resnāks ne vien tā priekšējā daļā, bet arī aizmugurējā, pie anālās spuras daļas. Nārstam var nodalīt pāri, tomēr labāk vienu mātīti un divus tēviņus.

Par nārsta vietu ieteicams izmantot mazus un garus akvārijus, kuru tilpums ir apmēram 5–12 litri, ūdens augstumam jābūt ap 15 centimetriem.

Uz gultnes novieto nārsta režģi (tīkls, caur kuru izkrīt ikriņi), kā arī ieliek dažus sīklapainus augus. Nārsta akvārijā ūdeni iepilda no tīra akvārija, turklāt svarīgi, lai ūdens tiktu filtrēts. Var, protams, ieliet arī svaigu, bet nostādinātu ūdeni. Ūdens cietībai lielas nozīmes nav, aptuveni pH 7, bet temperatūrai jābūt 23–26 grādi, noteikti ir nepieciešama ūdens aerācija.

Vaisliniekus (2–3 tēviņus un vienu mātīti) nārsta vietā ievieto vakarā, izslēdz gaismu un ieslēdz sildītāju, lai līdz rītam temperatūra būtu pacēlusies par 3–6 grādiem. Vajadzīgā ūdens temperatūra ir 25 grādi. Pa nakti zivtiņas pierod pie jaunās mājvietas, un nārsts parasti sākas no rīta, kad akvārijā sāk parādīties gaisma un augi sāk ražot skābekli.

Tēviņi nepārtraukti seko mātītei un cenšas iesist tai pa vēderu. Drīz vien mātīte nogurst un nokļūst tēviņu apskāvienos, tēviņi ar veiklām kustībām no mātītes izsit ikrus, kurus pēc tam nekavējoties aplaista ar pieņiem. Ikru nēršana vai precīzāk ikru izsišana notiek ar nelieliem pārtraukumiem, kas ilgt apmēram piecas minūtes. Parasti nārsts ilgst apmēram stundu. Iznērsto ikru skaits ir atkarīgs no mātītes izmēriem un gatavības nārstam, parasti to skaits svārstās ap 50–400 ikriņiem.

Uzreiz pēc nārsta vaislinieki no akvārija ir jāizņem, jo vaislinieki ikrus labprāt apēd. Pēc vienas vai divām nedēļām nārsts ir jāatkārto, jo citādi nākamie ikriņi mātītes vēderā pārgatavosies un tad mazuļi neizšķilsies, ir pat dzirdēti gadījumi, ka mātītes atsakās nērst ikrus. Viena mātīte pēc kārtas var nārstot 5–6 reizes.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+