• Šobrīd

  weather img

  Rīga -13°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Rīgas Zooloģiskajā dārzā apmeklētājus gaida noslēpumainie atnācēji

  Interesanti
  Santa.lv
  Santa.lv
  18. jūnijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ķīnas cimdiņkrabis
  Foto: Publicitātes foto
  Ķīnas cimdiņkrabis
  Latvijas daba un tās dzīvnieku valsts vienmēr ir bijusi ļoti mainīga. Vienas sugas izzudušas, bet citas ieradušās un palikušas šeit uz patstāvīgu dzīvi. Ne katrs zina, ka vēl salīdzinoši nesen Latvijā nevarēja sastapt ne paugurknābja gulbjus, ne jūraskraukļus un pat baltais stārķis un pelēkais zaķis zināmā mērā uzskatāmi par ienācējiem mūsu dabā.

  Teju vai ik gadu mēs uzzinām par kādu jaunu invazīvu dzīvnieku sugu, kas noķerta vai redzēta Latvijas mežos, pļavās vai ūdeņos. Nu arī zoodārzā varēs aplūkot daļu no mūsu dabas jaunpienācējiem – mūsu jaunajiem kaimiņiem.

  19. jūnijā plkst. 12.00 Rīgas zooloģiskajā dārzā tiks atklātas divas jaunas ekspozīcijas, kuru iemītnieki ir Latvijas dabas jaunatnācēji – Latvijas zivju un bezmugurkaulnieku ekspozīcija Akvārija ēkā, kā arī zeltaino šakāļu mītne. 

  Dzeloņvaigu vēzis
  Dzeloņvaigu vēzis

  Ar Valsts zivju fonda atbalstu paplašinātajā Akvārija ēkā nu apmeklētājus pārsteigs drukns, Bolderājā noķerts Ķīnas cimdiņkrabis, Vidzemē sagūstīti Amerikas signālvēži un dzeloņvaigu vēži, kā arī no Latgales atceļojušie Amūras rotani. Katram no šiem dzīvniekiem ceļš uz Latviju bijis atšķirīgs – krabji atkuģojuši ar kuģu balasta ūdeņiem, vēžus cilvēki salaiduši ezeros cerībā uz brangu lomu, bet rotanus Daugavpils apkaimes karjerā, iespējams, izlaidis kāds akvārija īpašnieks, kuram mazkustīgās zivteles vienkārši apnikušas.

  Amūras rotans
  Amūras rotans

  Arī zoodārza akvārija līdzšinējā ekspozīcija ir kļuvusi krietni latviskāka un nu eksotiskās svešzemju zivis daudzviet nomainījuši mūsu ūdeņu sapali, spidiļķi, līņi,  asari un zuši, lai pašmāju makšķernieki, atnākot uz zoodārzu, ģimenei varētu parādīt savas sapņu zivis, kuru dēļ ik nedēļas nogali ne viens vien grams asiņu odiem izbarots. Ņemot vērā sugas nosaukumā salasāmo saistību ar zoodārza augstāko vadību, īpaša vieta komfortablā ūdenstilpē ierādīta paprāvai līdakai, kura tā vien gaida ekspozīcijas atklāšanas svētku maltīti (divas ekoloģiski nevainojamas karūsas). 

  Jau vairākus gadus par pilntiesīgu Latvijas dzīvnieku var uzskatīt arī no dienvidiem ienākušo zeltaino šakāli. Nu seši šīs sugas pārstāvji ir arī Rīgas zoodārzā – atceļojuši no Bergenas zoodārza Holandē un paslēpušies pašu izraktā alā pārbūvētajā kādreizējā vilku mītnē. Novecojušās mītnes žoga nomaiņa un jauna skatu laukuma būvniecība bija iespējama vien pateicoties dāsnajam Rasmas Aistrauts ziedojumam.

  Šakāļi tik labi iejutušies plašajā aplokā, ka par viņu klātbūtni liecina vien ik dienu pazudusī gaļa un kaudzītes no tā, kas paliek pāri pēc gaļas apēšanas…

  Zoodārza vadība gan cer, ka tik bezatbildīga attieksme pret tiešo pienākumu veikšanu nebūs mūžīga un dzīvnieki arī dienā izlīdīs no alas, lai Latvijas ļaudīm tomēr būtu iespēja apskatīt zeltainos šakāļus ne tikai uz informatīvā stenda pie ekspozīcijas skatu laukuma. Gaidot šo brīdi, zoodārzs pat ir gatavs izsludināt balvu – gada abonementu ģimenei, tam apmeklētājam, kuram pirmajam izdosies nofilmēt vai nofotografēt zoodārza noslēpumainākos iemītniekus – zeltainos šakāļus.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+