Kāpēc kaķiem patīk, ka viņiem kasa galvu?

Kaķi dievina, ka viņiem kasa galvu un aiz auss, jo tas dzīvniekam atsauc atmiņā mammu, kura viņam laizīja purniņu un galvu, kad tas vēl bija kaķēns. Tāpēc, kad saimnieks glauda savu minci, viņš dzīvnieka apziņā tiek pielīdzināts mammai.
Kaķi
25. februāris

Saglabāt

Foto: SHUTTERSTOCK

Galvas kasīšana mājdzīvniekam ir svarīga arī higiēnas ziņā, jo viņam ir visai grūti aizsniegties līdz galvas vidum ar ķepiņām. Tāpat kaķim ir smaržu dziedzeri uz pieres, vaigiem un zoda. Kad viņš trinas ar galvu pret kādu priekšmetu vai cilvēku, tas iezīmē savu teritoriju, kas, kā izrādās, uz viņu iedarbojas nomierinoši. Līdzīgu efektu acīmredzot var novērot, kad cilvēks viņam kasa galvu.

Pirms glaudi – iepazīsties!

Šie mājdzīvnieki skaidri zina, kurš mājās ir savējais un kurš – svešais. Un, lai gan daudzi cilvēki, piemēram, radinieki vai saimnieka kolēģi, dzīvoklī mēdz viesoties bieži, viņi dzīvnieka acīs tik un tā ir svešinieki, no kuriem var sagaidīt nezin ko. Tāpēc ciemiņiem nevajadzētu uzreiz mesties glaudīt mājas saimnieku kaķi, kurš iznācis viņus sagaidīt. Sākumā vajag vienkārši pastiept viņam pretī roku, lai viņš to varētu apostīt.

Pēc dzīvnieka reakcijas un noskaņojuma nav grūti saprast – grib viņš vai negrib, ka viņu glauda. Ja, apostot roku, viņš novēršas, uzbāzties nevajadzētu. Runči ļoti jūt tabakas smaku, tāpēc var aizmukt, tiklīdz no rokām uzvējo tabakas aromāts. Tas pats attiecas uz dāmām, kas izvēlējušās pārāk spēcīgas smaržas.Savukārt, ja kaķis, apostot roku, sākt trīties ap viesi, tātad viņam nav nekas pret glaudīšanu un cita veida maiguma izpausmēm.

Viens gan jāņem vērā – pat ja kaķis, demonstrējot savu apmierinātību, izliec muguru un murrā, nekad neaiztiec viņa vēderu, jo dzīvnieks var iekost. To var darīt tikai tad, ja viņš pats, vēderu paslējis augšā, guļ uz muguras.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs