Kaķi – kleptomāni, kolekcionētāji, sagādnieki

Kaķi
9. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Flickr.com
Tādi ģimenes mīluļi kaķi, kas stiepj mājās kaudzēm dažādu mantu, nav retums. Katru gadu dažādu valstu medijos parādās pa kādai šādai zvaigznei.

Par to, kāpēc kaķi zog un nes uz mājām svešas mantas, speciālisti viennozīmīgu atzinumu vēl nav devuši. Izskanējušas teorijas par to, ka kaķi var būt gan kolekcionētāji, gan apsēsti ar kleptomāniju. Kleptomāni, kā zināms, jūt nepārvaramu tieksmi zagt, izbaudot tieši zagšanas procesu, jo pašas mantas viņiem nav vajadzīgas. Kaķi gan diez vai izbauda zagšanas procesu kā tādu, drīzāk varbūt lepojas ar sagādāto savdabīgo medījumu, līdzīgi kā tas ir, atnesot un saimniekam priekšā noliekot beigtu peli.

Amerikāņu dzīvnieku uzvedības eksperts Nikolas Dodmens spriež, ka kaķis nav īsts vācējs un krājumu veidotājs kā, piemēram, vāveres vai suņi, taču medījumu mājās viņš tiešām nes, turklāt ne savam patēriņam.

Kaķi gan diez vai izbauda zagšanas procesu kā tādu, drīzāk varbūt lepojas ar sagādāto savdabīgo medījumu, līdzīgi kā tas ir, atnesot un saimniekam priekšā noliekot beigtu peli.

Tātad tas varētu būt viens no izskaidrojumiem, kāpēc dažiem kaķiem attīstījusies mantu vākšanas tieksme. Piemēram, Kalifornijā (ASV) kaķis, vārdā Dastijs, bija pamanījies trīs gadu laikā savai saimniecei aizstiept 600 dažādu priekšmetu. Savukārt Austrālijā kaķis Gass saimniecei Mereditai Kellijai piegādāja 60 kurpju pāru, bet šveiciešu Geigeru ģimeni mīlulis Spīdijs apgādāja ar melnām zeķēm.

Savdabīgu specializāciju bija izvēlējies arī 13 gadu vecais kaķu seniors Oskars, kas saviem saimniekiem – pensionāru pārim Sauthemptonā (Lielbritānijā) – vienā nedēļā atstiepa mājās desmit bērnu apakšveļas komplektu, kopumā viņš bija nozadzis aptuveni 70 dažādu mantu, pārsvarā sieviešu un bērnu apakšveļu. Oskara saimnieks Pīters Veismantels medijiem stāstīja, ka kaķis izskatījies ļoti lepns par to, ka sagādājis tādas dāvanas.

Kaķis drīz vien nezin no kurienes sāka bērnam nest kaudzēm mīksto rotaļlietu – viņš bija lieliski sapratis, kas saimnieku mazulim vajadzīgs.

2007. gadā Londonā ir fiksēts arī kāds gadījums, kad kaķis mantas vāca ar apzinātu nodomu sagādāt prieku bērnam. Reja Levisa un Reičelas Meirikas siāmietis nekad neko nebija zadzis. Taču viss mainījās, kad viņi pārveda mājās savu mazulīti. Kaķis drīz vien nezin no kurienes sāka bērnam nest kaudzēm mīksto rotaļlietu – viņš bija lieliski sapratis, kas saimnieku mazulim vajadzīgs. Saimniekiem nācās izveidot savu mājaslapu, lai rotaļu lāčiem, zaķiem un citām mantiņām sameklētu īstos īpašniekus.

Beidzamais izdaudzinātais kaķis kleptomāns ir Deniss, kas ar savu saimnieci Lesliju Ņūmenu dzīvo Bedfordšīrā, Lielbritānijā un no tuvākiem un tālākiem kaimiņiem savācis plašu sortimentu – sākot no zeķēm, bokseršortiem, dvieļiem un beidzot ar džemperiem un kurpēm. 

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs