Karstums kāmītim nav draugs!

Grauzēji
Zane Piļka-Karaļeviča
21. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lai gan kāmīši savvaļā dzīvo stepēs un tuksnešos, karstumu viņi nevar ciest. No mokošās saules viņi glābjas alās, kuras nepamet līdz pat naktij. Viņi taču ir nakts zvēriņi! Bet kā kāmīši pārcieš karstumu pilsētas dzīvokļa apstākļos?

Karstums šiem grauzējiem ir ļoti nopietns pārbaudījums. Ja nebūs nodrošināti nepieciešamie apstākļi un kāmītis no karstuma netiks pasargāts, dzīvnieciņš var iet bojā no karstuma dūriena. Kā palīdzēt kāmim karstajos gada mēnešos?

Nodrošini ēnu

Pirmkārt, grauzēja būrim jāatrodas vēsā telpā. Nekādā gadījumā to nedrīkst novietot tiešos saules staros, piemēram, uz palodzes. Tā tu parakstīsi savam mīlulim nāves spriedumu. Dzīvoklī atrodi kāmītim visvēsāko, ēnaināko stūrīti un noliec viņa būrīti tur.

Biežāk vēdini telpas, lai gaiss būtu svaigāks. Ņem vērā, ka no caurvējiem kāmis arī jāpasargā.

Labu domādams, neliec gaisa ventilatoru pie kāmīša būra – tas dzīvniekam var beigties ar plaušu karsoni!

Regulāri maini ūdeni

Atceries regulāri pārbaudīt, vai kāmītim ir, ko padzerties. Un ūdens pudelītē jāmaina katru dienu. Tam jābūt vēsam, bet ne ledainam. Šajā periodā cienā kāmīti ar augļiem un dārzeņiem, kas satur daudz ūdens, piemēram, gurķiem.

Vieta, kur atvēsināties

Ir kāmju saimnieki, kuri vasaras mēnešos būrītī ievieto nelielu akmeni vai akmens plāksni, lai kāmis var pastāvīgi atvēsināties, ja rodas tāda nepieciešamība. Citi iesaka lielas svelmes laikā būrī ielikt plastikāta pudeli ar sasaldētu ūdeni un aptīt to ar dvieli. Arī šādā veidā kāmis varēs atvēsināties.

Kā uztaisīt atvēsinošo pudeli?

  1. Ielej pudelēs ūdeni un sasaldē.
  2. Ietin sasaldētās pudeles dvielī.
  3. Šo konstrukciju ievieto plastikāta maisiņā, lai izvairītos no ūdens vai kondensāta tecēšanas ledus kušanas laikā.
  4. Ledus šādā iepakojumā 3–5 stundas 35–40 grādu temperatūrā neizkusīs līdz galam. Tādējādi tavs zvēriņš nemocīsies no karstuma.

 

Sargi no karstuma dūriena

Ja redzi, ka kāmītim ir ļoti, ļoti karsti, var pavisam nedaudz apsmidzināt viņu ar remdenu ūdentiņu vai arī samitrināt vēderiņu ar slapjas drānas palīdzību. Nekādā gadījumā neiegremdē dzīvnieciņu ūdenī pilnībā un nepeldini viņu – tā tu pakļausi viņu tikai liekam stresam. Ja karstuma dūriens tomēr dzīvnieciņu piemeklējis, ievieto viņu vēsā vietā, bet pēc tam akurāti, ja nepieciešams, piespiedu kārtā, padzirdi kāmīti ar istabas temperatūras ūdeni.

Uzmanīgi ar transportēšanu

Ja dodies brīvdienās uz vasarnīcu un ņem līdzi arī kāmi, pārnēsājamā konteinerā jābūt pietiekami daudz telpas, lai gaiss varētu brīvi cirkulēt. Arī pārbraucienos vari ņemt līdzi sasaldētās pudeles.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+