FOTO: Rīgas zoodārzā klusums, rosīgs pavasaris un mazuļi

Dzīvnieku pasaule
Santa.lv
Santa.lv
23. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Lai arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Rīgas Zoodārzs un zoodārza filiāle Cīruļi ir slēgti apmeklētājiem, dzīve šeit rit ierastajā režīmā — dzimst mazuļi, notiek riests un kažoku maiņa.

Kas notiek Zoodārzā?

Rīgas Zoodārzā valda pavasaris! Dārzs kļūst arvien zaļāks, jo sāk plaukt koki un krūmi, sarkaniem ziediem zied rododendru krūmi, citviet izpletušās dzeltenas forsītiju kupenas. Pāvu aplokā jau teju divus mēnešus zied pāvu astes, cita par citu kuplāka un krāšņāka.

Ik pa laikam pāri zoodārzam pārveļas skanīgas dzērvju klaigas. Īpaši runīgas ir Japānas dzērves, kas demonstrē ne tikai skaņo dziesmu, bet arī lieliskas dejas prasmes, kā pieņemts viņu pavasarī.

Lai arī pavasaris vēl vēss, tomēr kamieļi jau ziņo, ka visai drīz būs pavisam silts, tādēļ laicīgi ir jāpārģērbjas vasaras tērpos. Šiem dzīvniekiem jau sāk nokarāties garās vilnas kumšķi, radot visai ērmīgu izskatu. Par šiem procesiem ļoti priecīgi ir zoodārzā un tā apkaimē mītošie savvaļas putni, kuri priecīgi uzlasa izkritušo vilnu un steidzīgi stiepj uz savām ligzdām, lai iebūvētu tur mīksto klājumu. Dažas nepacietīgākās vārnas reizēm mēdz uzsēsties dzīvniekam uz muguras, un plūkāt vilnu, par ko kamielis īpaši nebēdā un labprāt dalās ar to.

Olas un mazuļi

Pirmie šī gada steidzīgākie – karošknābju mazuļi – jau izauguši un iejukuši pieaugušo putnu barā, un praktiski vairs nav atšķirami no vecākiem. Savukārt viņu kaimiņiem klinšu ibisiem mazulis izšķīlies tikai pavisam nesen. Rīgas Zoodārzs ļoti cer, ka tas izaugs liels, sniedzot ieguldījumu šīs Pasaules Sarkanās grāmatas EN (nopietni apdraudēts – endangered) kategorijā iekļautās sugas nebrīves populācijas uzturēšanā.

Ne mazāks prieks par 28. februārī dzimušo Mišmi takinu meitenīti Atēnu. Arī šī Āzijas kalnu rajonos mītošā dobradžu dzimtas suga iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā, bet VU kategorijā (jutīga suga – vulnerable). Mazā druknā delvere ir labi iekļāvusies barā un it visur seko līdzi savai mātei Simonkai.

Nedaudz vecāki, dzimuši 27. janvārī un 2. februārī, taču vēl krietni bailīgi ir divi huzārpērtiķēni, kas par vislabāko un drošāko vietu uzskata savas mātes vēderu, pie kura turas cieši jo cieši. Tikai pārliecinājušies par drošību, tie nedaudz attālinās no savas sargātājas. Savukārt pēc katra aizdomīga trokšņa steidz atpakaļ drošībā.

Pirmo pamatu nākošajai paaudzei ielikuši zoodārza lielākie putni kazuāri, kas pasaulē ir otri lielākie aiz Āfrikas strausa. Mātīte izdējusi šogad pirmo olu – lielu, skaistu, noklātu ar gaiši zaļiem sīkiem plankumiem. Pēc šīs sugas tradīcijām mātīte sadēj ligzdā olas un pārējo atstāj tēviņa ziņā, kurš dējumu perē un pēc tam viens vadā un audzina mazuļus. Pirmais mēģinājums izperēt olas kazuāriem mūsu zoodārzā bija pagājušā gada augustā, taču pasākums beidzās nesekmīgi. 

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+