Augstlēcēji-rekordisti dzīvnieku pasaulē

Dzīvnieku pasaule
Zane Piļka-Karaļeviča
24. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Dažiem dzīvniekiem lēcieni ir pārvietošanās veids, citiem – veids, kā pasargāt sevi no plēsējiem, taču vairumam tie ir neaizvietojams veids, kā pārvarēt platus un augstus šķēršļus. Kuri ir augstlēkšanas rekordisti?
 1. Cikāde
  Dzīvnieku pasaules lēkšanas čempione ir nevis blusa, kā daudziem varētu šķist, bet gan putu cikāde (Philaenus spumarius). Zinātnieki noskaidrojuši, ka šie kukaiņi var palēkties 60 cm augstumā. Šāds augstums ir vairāku desmitu reižu lielāks par pašas cikādes ķermeņa garumu. Salīdzinājumam – ja cikāde būtu cilvēka izmērā, viņa pārlēktu debesskrāpim.
 2. Blusa
  Tāds maziņš dzīvnieciņš kā blusa salīdzinoši ar citiem, protams, nav izcils lēcējs, taču, ja salīdzina attālumu, kādu spējīga aizlēkt blusa ar viņas izmēriem, viss izrādīsies pavisam citādi. Blusa var palēkties 35 cm augstumā, kas gandrīz 130 reizes pārsniedz viņas augumu, bet tālumā viņa var pārvarēt attālumu, kas 60 reižu pārsniedz viņas ķermeņa garumu.
 3. Ķengurs
  Ja jautātu, kurš dzīvnieks ir vislēkājošākais, droši vien vairums atbildētu – ķengurs. Galu galā galvenais šo dzīvnieku pārvietošanās veids ir lēcieni. Barošanās laikā ķenguri pārvietojas lēni, atsperoties uz visām četrām kājām. Savukārt lēcienus šie dzīvnieki var veikt gan garus, gan augstus – aptuveni 3 metri augstumā un 13,5 metrus tālumā.
 4. Zirgs
  Zirgs Samtings spēja aizlēkt 8,4 metru tālumā, uzstādot pasaules rekordu. Savukārt augstlēkšanā izcēlies zirgs, vārdā Guaso. 1949. gadā viņš uzlidoja 2,47 m augstumā. Interesanti, ka zirgu un cilvēku augstlēkšanas rezultāti atšķiras vien par dažiem centimetriem.

 

Starp citu, arī cilvēks arī nav slikts lēcējs. Vēsturē vislabākais sportists tāllēkšanā amerikānis Maiks Pauels 1991. gadā uzstādīja pasaules rekordu šajā disciplīnā, aizlidojot 8,95 m tālu. Savukārt augstlēkšanas čempions ir kubietis Havjers Sotomajors. 1993. gadā viņš pievarēja 2,45 m augstumu. Abi šie rekordi joprojām nav pārspēti.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+