• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Daļēji apmācies, D/DR vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Akcijas laikā iepazīstina ar suņu – senioru smagajiem dzīvesstāstiem

  Dzīvnieku aizsardzība
  Santa.lv
  Santa.lv
  18. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Sāra, kurai šogad apritēja 12 gadi, nāca no lielas suņu saimes, ko atrada pamestā ēkā. Lielāku daļu savas dzīves, gandrīz septiņus gadus, viņa pavadīja pie mums, stāsta dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ar sirdi delnā” vadītāja Andra Tomase. Sāra jeb Sāriņa, kā viņu dēvēja biedrībā, savu iespēju pavadīt vecumdienas siltās telpās, diemžēl, nesagaidīja. Ar akcijas “Dāvāsim siltumu opīšu sirsniņām” starpniecību biedrība aicina ikvienu iesaistīties, lai citiem suņiem – senioriem šāda iespēja tomēr būtu.

  Biedrībā Sāra bija gandrīz kopš pašiem pirmsākumiem. Savulaik viņu, viņas mammīti un abu desmit kucēnus izglāba no kādas pamestas ēkas Ventspilī. Tolaik sabiedrību pat nemulsināja fakts, ka pilsētā, uz ielas ar dzīvu satiksmi, mīt 12 bezsaimnieka suņi.

  Septiņu gadu laikā Sāriņai tā arī neatradās īstās mājas. «Kam gan vajadzīgs pieaudzis, nobriedis un nosvērts suns? Katram vecam onkulim un omei ar štociņu taču vajadzīgi tikai kucēni un jauni suņi,» uzsver Andra Tomase, norādot, ka cilvēki nereti neaizdomājas, kāda vecuma suns būtu viņiem vispiemērotākais. Ja vecāka gadu gājuma cilvēki izvēlas ļoti jaunu suni vai pat kucēnu, ļoti bieži pēc laika tam jāmeklē jaunas mājas vai jāatdod patversmē.

  Runājot par Sāru, biedrības vadītāja saka: «Sunīte pie mums, biedrībā, neskuma, jo zināja, ka šeit ir mīlēta un bezgala lolota. Zināja, ka pusdienās būs visgardākā gaļiņa, vairākas reizes dienā tiks pie kārumiem, tiks izbužināta, samīļota un sabučota pēc sirds patikas. Ar pilnu atbildību varu teikt, ka reti kurās mājās suņiem tiek tik daudz uzmanības un rūpju, cik mūsmājās. Tas ir mūsu dzīvesveids 24 stundas diennaktī 365 dienas gadā.»

  Tomēr biedrības lielākais sapnis – lai vēsos un aukstos gadalaikus varētu vadīt siltās telpās – Sāriņai, diemžēl, palika nepiepildīts. Viņa, kopā ar savu draugu – opīti Reksīti – siltajās telpās nodzīvoja vien mēnesi. Lai arī biedrības pārstāvji darīja visu iespējamo, smagas un ātri progresējošas slimības priekšā izrādījās bezspēcīgi.

  Biedrība lūdz atbalstu, lai citiem suņiem  – senioriem būtu iespēja mūža nogali pavadīt siltās un omulīgās telpās, jo nav noslēpums, ka veciem suņiem ar hroniskām slimībām ir ļoti mazas iespējas tikt adoptētiem. Plānots iegādāties siltinātas un energoefektīvas mājiņas ar nepieciešamo apdari, lai suņi, nepieciešamības gadījumā, varētu paši iziet voljerā. Vienas šādas mājiņas izmaksas, kurā var dzīvot vairāki suņi, svārstās ap 17 000.

  Biedrības vadītāja uzsver, ka šobrīd ir svarīgs ikviena līdzcilvēka atbalsts, tāpēc dzīvnieku draugi tiek aicināti ziedot. Tāpat viņa norāda, ja Latvijā ir uzņēmumi, kuri ir gatavi iesaistīties, piemēram, ziedojot šādas mājiņas vai materiālus to būvniecībai, biedrība un tās aprūpē esošie ķepaiņi būs pateicīgi.

  Palīdzēt suņiem – senioriem pārdzīvot ziemu un ziedot, iespējams, veicot pārskaitījumu uz biedrības kontu, ar norādi «Akcijai «Dāvāsim siltumu opīšu sirsniņām» ». Rekvizīti: Biedrība «Ar sirdi delnā», Reģ. Nr.: 40008230734, Banka: AS Swedbank, Kods: HABALV22, Konts: LV56HABA0551040032558.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+