• Šobrīd

  weather img

  Rīga +5°C Skaidrs, Z vējš, 2.57 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 33 mežacūkām

  Āfrikas cūku mēris
  Ziņu aģentūra LETA
  19. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 33 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

  Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta sešām mežacūkām Rēzeknes novadā, tostarp četrām mežacūkām Gaigalavas pagastā un pa vienai mežacūkai Ilzeskalna pagastā un Silmalas pagastā. 

  Tāpat saslimšana konstatēta piecām mežacūkām Madonas novadā, tostarp divām mežacūkām Ošupes pagastā un pa vienai mežacūkai Aronas pagastā, Barkavas pagastā un Praulienas pagastā.

  ĀCM pagājušajā nedēļā ir konstatēts trim mežacūkām Preiļu novadā, tostarp divām mežacūkām Rušonas pagastā un vienai mežacūkai Vārkavas pagastā.

  Saslimšana konstatēta arī divām mežacūkām Balvu novada Lazdulejas pagastā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā un Ventspils novada Vārves pagastā, kā arī divām mežacūkām Gulbenes novadā, tostarp pa vienai mežacūkai Daukstu pagastā un Stāmerienas pagastā, divām mežacūkām Kuldīgas novadā, tostarp pa vienai mežacūkai Ēdoles pagastā un Skrundas pagastā, kā arī divām mežacūkām Tukuma novadā, tostarp pa viena mežacūkai Degoles pagastā un Slampes pagastā.

  ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī pa vienai mežacūkai Alūksnes novada Liepnas pagastā, Cēsu novada Raiskuma pagastā, Dienvidkurzmes novada Sakas pagastā, Dobeles novada Annenieku pagastā, Krāslavas novada Šķaunes pagastā, Ludzas novada Šķaunes pagastā un Talsu novada Lībagu pagastā.

  Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 837 mežacūkām 29 novadu 185 pagastos.

  Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6839 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā – 1048, 2016.gadā – 1146, 2017.gadā – 1431, 2018.gadā – 905, 2019.gadā – 430, 2020.gadā – 377, bet 2021.gadā – 448 mežacūkām.

  PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

  Vienlaikus ĀCM šogad skāris arī sešas saimniecības ar kopumā 1512 mājas cūkām.

  LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

  PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+