• Šobrīd

  weather img

  Rīga +21°C Skaidrs, D vējš, 2.06 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  VIDEO: Specvienība «Omega» Saulkrastu novadā aiztur nelikumīgas tabakas izstrādātājus

  Policija
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs no video
  Šā gada februārī Valsts policijas amatpersonas Saulkrastu novadā aizdomās par nelikumīgu tabakas izstrādājumu izgatavošanu, uzglabāšanu un realizēšanu aizturēja trīs vīriešus.

  Šā gada 7. februārī Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā.

  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību «Omega» uzsāktā kriminālprocesa ietvaros šā gada 7. un 8. februārī veica speciālo izmeklēšanas darbību – kratīšanu neatliekamības kārtā Saulkrastu novadā kāda privātīpašuma dzīvojamās mājas un palīgēkas teritorijā.

  Veicot minētās kratīšanas, tika atrasti nelikumīgi tabakas izstrādājumi – aptuveni 11 600 tabakas vienību bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, aptuveni 300 kilogrami smalcinātas tabakas, cigarešu čaulītes ar filtriem – aptuveni 66 000 gabali, cigarešu paciņu sagataves – aptuveni 33 000 gabali, un elektrificēta cigarešu ražošanas iekārta.

  Personas pretlikumīgi ražoja tabakas izstrādājumus, kas tika iepakoti cigarešu paciņās ar nosaukumu “American Red” un nelikumīgi ražotos tabakas izstrādājumus izplatīja Rīgas reģiona teritorijā. Jāatzīmē, ka no kratīšanas laikā izņemtā tabakas un cigarešu izejmateriālu daudzuma personas varēja izgatavot apmērām 600 000 gabalu nelikumīgo cigarešu.

  Notikuma vietā tika aizturētas trīs personas – 1986., 1987. un 1961. gadā dzimuši vīrieši. Divi no aizturētajiem vīriešiem jau iepriekš ir vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kā arī pēc aizturēšanas tika noskaidrots, ka abi vīrieši atrodas aktīvā policijas meklēšanā, saistībā  ar sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, proti, noziegumiem pret īpašumu un narkotisko vielu aprites jomā.

  Trešais aizturētais vīrietis iepriekš nav bijis sodīts, kā arī nav nonācis policijas redzeslokā. Divām aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums un vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

  Par Krimināllikuma 221. panta trešā daļā paredzētā nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

  Šobrīd kriminālprocesā pastiprināti tiek virzīta, koordinēta un veikta izmeklēšana ar mērķi nostiprināt jau iegūtos pierādījumus un tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus, kriminālprocesa ietvaros ir nozīmētas ekspertīzes.

  Ja Jūsu rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, lūdzam par to informēt Valsts policiju, rakstot uz e-pasta adresi: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv. Anonimitāte tiek garantēta.

  Valts policijas atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+